"ODRZECZOWIENIE" NASZYCH ZWIERZĄT

O CO WALCZYMY?

Podejmijmy próbę "odrzeczowienia" czworonogów - naszych najwierniejszych przyjaciół i zmieńmy ich status prawny!!!

"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą" - tak brzmi pierwsze zdanie w obowiązującej ustawie o ochronie zwierząt z 1997 roku. Mimo to, na gruncie kodeksu cywilnego zwierzę to rzecz i tak zdecydowana większość sądów w Polsce traktuje nasze pupile.

DLACZEGO?

Jeżeli adoptujesz zwierzaka to WIEDZ, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, gdy w ciągu 3 lat od zgłoszenia, odnajdzie się były właściciel i nie udowodnisz mu, że psa porzucił (a to w praktyce jest bardzo trudne), będziesz musiał swojego przyjaciela ODDAĆ. I o zgrozo, nie liczy się tutaj dobrostan i jego przywiązanie do Ciebie, twoja chęć stworzenia mu dobrego domu. 

PODPISUJĄC PETYCJĘ:

1. Popierasz zmianę ustawodawstwa w zakresie "odrzeczowienia" zwierząt i nietraktowania naszych pupili jak zgubionych zegarków, kluczy itp.

2. W sytuacjach spornych dotyczących prxynależności  zagubionych zwierząt, kluczowym powinna być opinia specjalisty z zakresu zoopsychologii zwierząt, która wskazywałaby z kim zwierzę stworzyło silniejszą więź.

3. Popieram obowiązkowe czipowanie zwierząt i stworzenie ogólnopolskiej bazy, mogącej zapobiegać braku możliwośći odnalezienia właściciela

 

Idea naszej petycji - czytaj tutaj

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Tomasz będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...