Sprzeciw wobec wprowadzenia opłaty za nadzór parkingowy na terenach Spółdzielni Mieszkaniowej im.I.J.Paderewskiego w Katowicach

Katowice 30.11.2021

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego
ul. Paderewskiego 65
40-282 Katowice


Dotyczy opłaty parkingowej

W odniesieniu do informacji o wprowadzeniu nowej opłaty za nadzór parkingowy od marca 2022r pragniemy zauważyć, iż w dobrym tonie byłoby w pierwszej kolejności poinformowanie mieszkańców w jaki sposób ma być przeprowadzony taki nadzór nad parkowaniem i następnie/równolegle poinformowanie o koszcie.
Taka informacja może się znaleźć w komunikatach jak ten wysłany mailem oraz na stronie internetowej. Nie wszyscy pojawiają się na zebraniach - nawet technicznie nie jest to możliwe, więc warto zachować przejrzystość działania chociażby przez czytelne komunikowanie takich zmian.

Jako mieszkańcy osiedla, podpisani poniżej, sprzeciwiamy się wprowadzeniu usług firmy, która miałaby sprawować nadzór parkingowy na osiedlu. Do tej pory, działalność takiej firmy się zupełnie nie sprawdziła, problemy z parkowaniem występują głównie wieczorami, więc obciążanie mieszkańców dodatkową opłatą na poczet takiej działalności nie ma sensu i nie wyrażamy na to zgody. Ponadto, firmy tego rodzaju są niegodne zaufania i nierzetelne. Przykładowo firma Park Partner w wyniku swoich niezgodnych z prawem działań miał mnóstwo spraw w sądzie, które ostatecznie przegrał wyrokiem sądu. 

Prawdziwym problemem osiedla jest zbyt wiele pojazdów samych mieszkańców w stosunku do liczby dostępnych miejsc parkingowych, a nie to, że mógłby tu w ciągu dnia parkować ktoś przyjezdny. Z takim ogromnym budżetem, który miałby być przeznaczony na opłacenie firmy nadzorującej parkowanie, można zrobić wiele bardziej pożytecznych rzeczy jak choćby lepsze rozplanowanie i zagospodarowanie parkingów osiedlowych i logiczne wyznaczenie miejsc postojowych, tak by więcej samochodów mogło się zmieścić. Gdzie to możliwe, najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie szlabanów. 

Podsumowując, nie zgadzamy się na nałożenie opłaty za usługi firmy nadzorującej parkowanie na osiedlu. Wnosimy również o odniesienie się do zaproponowanych przez nas w piśmie innych rozwiązań w celu poprawy sytuacji z parkowaniem oraz informację w jaki sposób będzie można podyskutować o zaproponowanych rozwiązaniach. W związku z obowiązującymi obostrzeniami najlepszą formą dyskusji obecnie jest forma online, która umożliwi największej ilości mieszkańców wypowiedź w sprawie. 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Wojciech Górski do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )