Pan Robert Soszyński najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy!

Warszawa dn. 06.07.2020

Biuro Regionu Mazowieckiego

Platformy Obywatelskiej

00-024 Warszawa

Al. Jerozolimskie 30, I p.


.Nowoczesna,

ul. Nowy Świat 41A,

00-042 Warszawa

 

Szanowni Państwo

 

Jesteśmy grupą centrowych i liberalnych wyborców, którzy w II turze tegorocznego głosowania na Prezydenta RP stają przed dużym dylematem. Opowiadającą się po stronie bliskich nam wartości, takich jak tolerancja i współpraca europejska, Koalicję Obywatelską reprezentuje bowiem pan Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy, który swoją polityką transportową wzbudził w nas potężne wątpliwości co do kierunku, w jakim chcą zmierzać Państwa ugrupowania.

Ogromnie rozczarowały nas zarówno decyzje personalne dotyczące Zarządu Dróg Miejskich, jak i bardzo nieszczęśliwa wypowiedź że ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego, to „absolutny priorytet nie tylko dla Pana Prezydenta, ale i wszystkich mieszkańców”. Takie sformułowanie oznaczałoby bowiem brak otwartości na dialog, a wręcz nieprzyjmowanie do wiadomości, iż istnieje grono obywateli mających w tej sprawie inny pogląd.

Mamy ogromną nadzieję, że przywołany przez nas cytat to jedynie efekt nietrafionego doboru słów w stresowej sytuacji oraz że w polityce ogólnopolskiej Pan Prezydent Rafał Trzaskowski pokaże zupełnie inną postawę, adekwatną do etosu zapisanego już w samej nazwie „Koalicja Obywatelska”.

Z tą właśnie nadzieją chcemy zagłosować na Pana Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, ale równocześnie apelować do warszawskich struktur Koalicji Obywatelskiej o mocną korektę polityki transportowej oraz o wyraźny gest otwarcia się na konstruktywną dyskusję.

Takim gestem będzie dla nas decyzja o zgłoszeniu Pana Roberta Soszyńskiego jako kandydata w wyborach uzupełniających na Prezydenta Warszawy w razie zwycięstwa Pana Rafała Trzaskowskiego w wyborach na Prezydenta RP.

W dyskusjach o polityce transportowej Miasta Pan Robert Soszyński wykazał się cechami, które powinny wyróżniać zwolenników i polityków Koalicji Obywatelskiej. Udowodnił, iż potrafi pozostać człowiekiem kultury i dialogu nawet wtedy, gdy debata zostaje zdominowana przez środowiska mające do zaoferowania głównie doktrynerstwo i hejt. Wytrwał w tej postawie nawet wtedy, gdy środowiska te uczyniły go na użytek swej propagandy odpowiednikiem Emmanuela Goldsteina z powieści „Rok 1984”.

Dlatego scenariusz:

 

Pan Rafał Trzaskowski na Prezydenta Polski

Pan Robert Soszyński na prezydenta Warszawy

 

oznaczałby dla nas, że Polska idzie w stronę dialogu, a Koalicja Obywatelska nadal podziela nasze wartości. Prosimy zatem o decyzje mogące budować w nas przekonanie, iż Koalicję tworzą ugrupowania, które nie tylko liczą na nasze głosy, ale i słuchają naszego głosu.

 

Z poważaniem


Andrzej Szczodrak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Andrzej Szczodrak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook