Petycja o nadanie imienia Księstwa Cieszyńskiego rondu zlokalizowanemu na skrzyżowaniu ulic Bobreckiej i Hajduka w Cieszynie

   Jako mieszkańcy Cieszyna, Śląska Cieszyńskiego oraz sympatycy regionu zwracamy się z wnioskiem o nadanie imienia Księstwa Cieszyńskiego rondu zlokalizowanemu na skrzyżowaniu ulic Bobreckiej i Hajduka w Cieszynie. 

   Księstwo Cieszyńskie funkcjonowało na naszych ziemiach ponad sześćset lat i dało podwaliny całokształtowi kultury i tradycji jaka pozwoliła żyjącym tu ludziom przeżyć trudne XX stulecie i wejść w trzecie millennium wyznając wartości mówiące, że lepiej zacierać granice niż je tworzyć.

   Kiedy w Cieszynie powstaje właśnie nowy dworzec autobusowo kolejowy jest dla nas bardzo ważne aby przybywający do grodu nad Olzą goście czuli się, że są witani przez otwartą i przyjaźnie nastawioną społeczność. Gestem takiego przywitania może być właśnie umiejscowienie przy samym dworcu obiektu, który swą nazwą przypominającą piękne czasy Księstwa Cieszyńskiego będzie dawał osobom przybywającym z różnych zakątków naszego regionu poczucie więzi Cieszyna z ich miejscowościami, a gościom z dalszych stron będzie dawał pretekst do poznania kart wspaniałej historii miejsca, do którego przyjechali. 


Aleksander Górny    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Wypełnij poniższy formularz, aby podpisać petycję utworzoną przez Aleksander Górny. Autor petycji będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych w formularzu.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook