Petycja o przywrócenie finansowania BĄDŹ EDU! w TDSz w Wałbrzych

Widzowie, przyjaciele, twórcy Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu
zwracamy się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz członów komisji oceniającej wnioski złożone w ramach Programów Ministra – z prośbą o przywrócenie dofinansowania programu BĄDŹ EDU! Wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego w 2017 roku.
BĄDŹ EDU! To cykl wydarzeń organizujący działania edukacyjne, pedagogiczne i popularyzatorskie wałbrzyskiego teatru.
BĄDŹ EDU! 2017, jest kontynuacją zeszłorocznego BĄDŹ EDU! 2016, i w ogromnej mierze zależny jest od Ministerialnej Dotacji. Jest mocno obecny na mapie działań kulturalnych w Wałbrzychu i opiera się na wysiłku organizacyjnym teatru, zaangażowaniu wielu twórców z różnych dziedzin, widzów, społeczników, nauczycieli i uczniów. Efektem ambitnego programu, który zdobył partnerów i sprzymierzeńców wśród ważnych polskich pisarzy, wydawnictw, reżyserów, festiwali, i zyskał czynną aprobatę dużego grona widzów (od kilkulatków do seniorów) – jest sieć działań teatralnych, warsztatowych, społecznych, muzycznych, filmowych itd., dla widzów zupełnie bezpłatnych, a przygotowanych na najwyższym poziomie artystycznym, włączających w życie artystyczne (po stronie twórców) – wałbrzyskich nauczycieli, historyków, uczestników Uniwersytetów Trzeciego Wieku, rodziców z małymi dziećmi i lokalne środowiska zaangażowane w oddolną pracę społeczną.
Dzięki programowi BĄDŹ EDU! wałbrzyski Teatr Dramatyczny tętni życiem, jest miejscem spotkań, realizacji i radości, otwartym dla wszystkich chętnych, niezależnie od światopoglądu i doświadczenia.
Jednocześnie, w ocenie Ministerstwa, projekt BĄDŹ EDU! 2017 uzyskał aż 55 punktów (na 60) w ocenie merytorycznej i 9 (na 10) w ocenie organizacyjnej, czyli znalazł się w czołówce wszystkich zgłoszonych wniosków. O braku dotacji zadecydowała ocena strategiczna.
Odbierając dotację programowi BĄDŹ EDU! odbierają Państwo możliwość obcowania z profesjonalnie przygotowaną kulturą widzom niezamożnym, najmłodszym, uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnym, którzy uczęszczali na nasze czytania wraz z nauczycielami, osobom starszym, emerytom, w szczególności studentom Uniwersytetów Trzeciego Wieku (z którymi Teatr nawiązał kontakty i włączył w obieg teatralny podczas produkcji interdyscyplinarnego, społecznego spektaklu „Schubert…”).
Pomóżcie, jeśli znacie program BĄDŹ EDU!, jeśli uważacie że Dramatyczny w Wałbrzychu zasługuje na wsparcie.
Bez tego programu Dramatyczny zacznie więdnąć. 

 

Widzowie, przyjaciele, twórcy Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu
Podpisali:


Widzowie, przyjaciele, twórcy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Widzowie, przyjaciele, twórcy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...