Zrealizujmy sprzedaż działki z zaniedbanym placem zabaw w Przegorzałach!

Zgadzamy się na sprzedaż działki z placem zabaw przy ulicy Kamedulskiej. Teren położony jest na osiedlu Przegorzały, a miejsce cieszy się znikomą popularnością wśród mieszkańców. Dzieci mają miejsce do zabawy na nowym placu zabaw!  

Do Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec wpłynęło pismo wysłane przez Wydział Skarbu UMK z informacją o toczącym się postepowaniu w sprawie zbycia gruntu. W korespondencji jest informacja, że pozytywną opinie na temat sprzedaży wyraziły Wydziały Planowania Przestrzennego i Gospodarki Komunalnej. Z dokumentacji można wywnioskować, że postępowanie zbliża się do finału, a sprzedaż jest prawdopodobna. 

Ogródek to zaniedbany i niekoszony zakątek otoczony domami gdzie mniej kulutarni mieszkańcy osiedla wyrzucają stare zabawki które nie służą lub są już niebezpieczne dla dziecka. Miejsce jest bardzo lubiane przez osiedlowe koty, a wielu mieszkańców przechodzi tędy do "dzwonów MPO" przechodząc dalej przez prywatne działki. Teren znajduje się w oddali od ulic. Dlatego plac szczególnie nadaje się żeby wyprowadzić psa i po nim nie posprzątać.  

Plac zabaw na tym terenie istnieje już od co najmniej 40 lat, a całe pokolenia starały się o zachowanie charakteru okolicy. Dlatego powstał nowy plac zabaw z ekskluzywnym boiskiem piłkarskim. Teraz ten wysiłek może zostać zaprzepaszczony.   Większość urządzeń zabawowych jest w złym stanie. Dzielnica co roku inwestuje środki w utrzymanie ogródka jordanowskiego. Dlatego jeśli sprzedaż terenu nie dojdzie do skutku będzie dużym marnotrawstwem publicznych pieniędzy, które przez lata zostały zainwestowane w to miejsce zamiast inwestować i rozwijać nowy plac zabaw przy ul. Jodłowej.

Powierzchnia działek, które mają zostać sprzedane wynosi prawie 10 arów, czyli 1000 metrów kwadratowych. Miasto zamierza zbyć nieruchomość bez przetargu w trybie dopełnienia. Procedura jest stosowana kiedy właściciel nieruchomości przyległej chce powiększyć swoją parcelę o teren gminny. Samorząd może zastosować taki sposób sprzedaży terenu jednak tylko w nadzwyczajnych okolicznościach. Większość dopełnień dotyczy działek o powichrzeni kilku czy kilkunastu metrów kwadratowych. Zazwyczaj są to skrawki terenu, które zostały po błędnym rozgraniczeniu czy fragmenty drogi dojazdowej do posesji. Ustawa dopuszcza sprzedaż bez przetargu wyłącznie parceli, które nie mogą być zagospodarowane jako odrębne nieruchomości ze względu na wielkość, kształt czy brak dostępu do drogi publicznej. W przypadku działki z placem zabaw w Przegorzałach zastosowanie trybu dopełnienia jest rosądne ponieważ działka jest w kształcie trójkąta, nie ma dostepu do ul. Szyszko-Bohusza. Posiada ograniczony odstęp od stronydzwon.jpg ul. Kamedulskiej na który narzekają zwłaszcza służby zieleni i porządkowe. 

Sprzedaż działki z placem zabaw stanowiłaby wyraz szacunku wobec mieszkańców. Liczymy na jasną deklaracje ze strony Pana Prezydenta, że do transakcji dojdzie.

Petycja jest skierowana do Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Patryk Mirecki do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )