Petycja w sprawie nawiązania stałego połączenia lotniczego na trasie Akureyri ( Islandia) - Polska.

Petycja w sprawie ustanowienia stałego połączenia lotniczego na trasie Akureyri (Islandia) - Polska.

Uprzejmie prosimy o rozpatrzenie i pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby o utworzenie połączenia lotniczego na trasie Akureyri - Polska, Polska - Akureyri.

Na północy i wschodzie Islandii (nie tylko w Akureyri) mieszka bardzo duża społeczność osób z Polski, a także z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Słowacy, Czesi, Ukraińcy i Litwini.

Podróż z Akureyri na międzynarodowe lotnisko Keflavik, z którego regularnie kursują samoloty do Polski, jest bardzo długa i męcząca.

Dotarcie na lotnisko Keflavik zajmuje wiele godzin. Mamy trzy możliwe połączenia, aby dostać się na międzynarodowe lotnisko:
1) Przelot z Akureyri do Reykjaviku, nie licząc przejazdu na lotnisko w Akureyri (około 2 do 4 godzin).
2) Podróż autobusem (odjeżdżający o 10:15 z Akureyri) trwa znacznie dłużej, aby dotrzeć do Polski nocnymi lotami.
3) Dojazd prywatnym samochodem jest podobny.
Należy dodać, że podróż nie kończy się na docelowym lotnisku w Polsce. Po wylądowaniu na lotnisku w Polsce wielu pasażerów czeka jeszcze długa podróż do domu. W każdym z powyższych wariantów na dojazd na lotnisko w Keflaviku należy przeznaczyć cały dzień.

Dla osób mieszkających i pracujących na północy (Akureyri) i wschodzie (Egilsstaðir) Islandii jest to duże wyzwanie czasowe i logistyczne.

Takie loty z pewnością cieszyłyby się dużą popularnością wśród Islandczyków, ponieważ od lat korzystają oni z usług medycznych i rekreacyjnych oraz chętnie robią zakupy w Polsce.

Port lotniczy Akureyri przechodzi rozbudowę, co oznacza, że będzie w stanie obsłużyć więcej pasażerów i samolotów.

W obecnej sytuacji nawet dwa loty w miesiącu byłyby dla nas satysfakcjonujące.

Połączenie w powyższym kierunku byłoby obopólną korzyścią dla linii lotniczych (Wizzair, Easy Jet, Ryanair, Transavia), portów lotniczych w Polsce i Akureyri oraz mieszkańców północnej i wschodniej Islandii.

Będziemy wdzięczni za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Z poważaniem i wyrazami szacunku,

Mieszkańcy północnej Islandii.


Andrzej Bednarczyk    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Andrzej Bednarczyk do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...