Petycja w sprawie wprowadzenia kary śmierci w Polsce.

Do : Ministerstwo Sprawiedliwości

                  Al. Ujazdowskie 11

                   00-950 Warszawa

 

Kara śmierci w 50 % przypadków to sprawiedliwość społeczna.
Tego domaga się większość społeczeństwa.
Kar dla morderstw z premedytacją, gwałtów, pedofilii dzieci, handlu ludźmi. Kodeks karny powinien być skierowany przeciwko sprawcy, a nie jak jest to obecnie przeciwko ofierze. Dzisiejsze czasy pokazują nam dobitnie że obecne liberalne prawo doprowadzają sprawiedliwość do śmieszności. Dzisiaj możemy zabić niemowlę, zgwałcić, wiedząc że kara nie będzie asymetryczna do czynu.
Dwanaście, osiem, cztery lata pozbawienia wolności, to kary dla sprawcy który zabija, gwałci, staje się człowiekiem bez sumienia. Tak zwana resocjalizacja jest wyłącznie punktem w prawie pobożnych życzeń. Bo czy można zresocjalizować człowieka bez sumienia, zwyrodnialca dla którego ludzkie życie nie znaczy nic ?
KARA ŚMIERCI
Odstrasza potencjalnych przestępców. Kilkanaście badań przeprowadzonych w ostatniej dekadzie przez naukowców  wykazało, że kara śmierci pełni funkcję odstraszającą, a tym samym ratuje życie potencjalnych ofiar morderstw. W warstwie głębszej uniemożliwia popełnianie dalszych przestępstw oraz uniemożliwia szantaż  przez wspólników będących na wolności.
Uniemożliwia ucieczkę lub zwolnienie, przez zmianę rządu na bardziej liberalną. Jak się to kończy ostatecznie widzimy w przekazie publicznym gdy bandyci mordują w większości wcześniejsze swoje ofiary .


Jest dopuszczana przez Katechizm Kościoła Katolickiego.
Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.
Nieetyczna i sprzeczna z poczuciem sprawiedliwości jest sytuacja, w której w sposób pośredni społeczeństwo, a zwłaszcza krewni ofiary zmuszeni są do partycypowania w kosztach utrzymania mordercy bliskiej osoby. Dotyczy to też nas samych, oddając część podatku na utrzymywanie takiego mordercy lub zwyrodnialca.
Tak zwane „bezwzględne dożywocie", proponowane jako alternatywa dla Kary Śmierci sprawia, że skazany na nie człowiek staje się „nietykalny", tj. kolejne popełniane przez niego przestępstwa, także zabójstwa współwięźniów lub strażników więziennych, nie mają żadnego wpływu na jego sytuację prawną.
Można też przyjąć że „człowiek potrafi się przyzwyczaić do wszystkiego" – po paru latach kara dożywotniego więzienia przestaje być tak dolegliwa jak na początku odbywania kary, zwłaszcza gdy więzień nie ma perspektyw na wyjście z więzienia
W odczuciu wielu Polaków Kara śmierci była by  to sprawiedliwą formą odpłaty za pozbawienie życia, zwłaszcza że obecne metody wykonywania ograniczają cierpienie fizyczne do minimum.


Obóz Wielkiej Polski Dzielnica Małopolska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Obóz Wielkiej Polski Dzielnica Małopolska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook