PETYCJA W SPRAWIE ZDROWEGO ŻYWIENIA

My rodzice uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pyrzowicach oraz dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pyrzowicach wnosimy petycję do Dyrektora szkoły/przedszkola o dokonanie wewnętrznej analizy stanu faktycznego, panującego w Jednostce w przedmiocie kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych w szkole/przedszkolu.

Od wielu miesięcy poruszamy i analizujemy między sobą tematy dotyczące żywienia naszych dzieci i na początku chcielibyśmy aby zostały wprowadzone choć minimalne zmiany. Niestety widzimy, że często jedzenie dla naszych dzieci jest robione z półproduktów są to gotowe przekąski, garmażerka, wędliny gorszej jakości (przykładowe produkty serek monte, soczek, gotowe kluski parowe, pierogi mrożone ). Nie zgadzamy się z takim sposobem żywienia naszych dzieci tym bardziej, że sami jesteśmy coraz bardziej świadomi, żeby żywić się zdrowo i przygotowujemy posiłki od podstaw. Nie zgadzamy się aby stawka żywieniowa była wydawana na produkty gotowe: słodkie deserki, zapychacze, słodycze, soczki, czy bardzo drogie mrożone warzywa, owoce, sosy i zupy w sezonie. Większość posiłków może zostać przygotowane w zamian za gotowy produkt np. zamiast gotowego soku świeży kompot, zamiast gotowego serka naleśnik, racuch, kisiel, budyń, upieczone ciasto z sezonowymi owocami ponadto herbata z cytryną, kakao, mleko, koktajl ze świeżych owoców, świeże pierogi, świeże kluski parowe z musem przygotowanym z owoców, świeże warzywa, świeże surówki, przede wszystkim produkty lokalne i sezonowe.

Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne gospodarowanie finansami.

Oczekujemy placówki przyjaznej rodzicom, chętnej do współpracy oraz otwartej na zmiany. Pragniemy zwrócić uwagę na jadłospisy i zawartość talerzy naszych dzieci. Przecież to ważne aby od najmłodszych lat tworzyć dobre nawyki żywieniowe. Naszym celem jest aby dzieci jadły posiłki przyrządzone ze zdrowych, świeżych produktów a nie żywność wysoko przetworzoną.

 

Zatem biorąc pod uwagę powyższe, wnosimy petycję w przedmiocie o podjęcie przez Dyrektora Szkoły stosownych działań i analizy kupowanych produktów do przygotowania posiłków dla naszych dzieci.

 


Rada Rodziców Przeszkola i Szkoły w Pyrzowicach    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Rada Rodziców Przeszkola i Szkoły w Pyrzowicach do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook