Petycja w sprawie drastycznego wzrostu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Krzeszowice

Krzeszowice, 22.01.2020 r.

Mieszkańcy Gminy Krzeszowice

 

 

                Wacław Gregorczyk

Burmistrz Gminy Krzeszowice

 

 

PETYCJA

 

W odpowiedzi na drastyczny wzrost opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Krzeszowice stanowczo domagamy się ich zmniejszenia. Od stycznia bieżącego roku mieszkańcy Gminy Krzeszowice, którzy podejmują się segregacji odpadów są zmuszeni płacić kwotę 25zł za osobę. To kwota o ponad 100% wyższa w porównaniu z ostatnią podwyżką cen z ubiegłego roku, dlatego uważamy, że Gmina powinna dostosować stawki do realnych możliwości mieszkańców.

 

W Gminie Krzeszowice największą grupę społeczną tworzą mieszkańcy w wieku poprodukcyjnym, których nie stać na ciągły wzrost podatków w Gminie Krzeszowice. Mamy też mnóstwo dużych rodzin, które nie mają żadnej pomocy ze strony Gminy w związku z posiadaniem karty dużej rodziny. W związku z powyższym drastyczny wzrost podatków, a zwłaszcza stawki za odbiór odpadów komunalnych jest przez mieszkańców trudny do zaakceptowania.

 

Nam mieszkańcom, także nie podoba się brak rzetelnego przedstawienia wyjaśnień, oraz szybkie, nieprzemyślane przepychanie uchwał, tak ważnych dla funkcjonowania mieszkańców naszej Gminy przez Rade Miejską w Krzeszowicach.

 

Zdajemy sobie sprawę, że z uwagi na wzrastające koszty związane z gospodarką śmieciową podwyżki są nieuniknione, jednakże patrząc na inne samorządy w naszym powiecie widzimy, że stawki w naszej gminie są znacznie wygórowane.

 

Wierzymy, że jest Pan osobą, która swoimi czynami chce dobrze dla mieszkańców naszej gminy dlatego składamy Panu petycje w której wnosimy o ponowne i rzetelne sprawdzenie możliwości jakie ma przed sobą Gmina, aby kwota za wywóz śmieci była zdecydowanie niższa, a następnie podjęcie działań zmniejszających podatki dla mieszkańców segregujących odpady.

 

 

 

Z poważaniem,

 

Mieszkańcy Gminy Krzeszowice

 

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook