Petycja ws. wydania książek STALKER w Polsce

TREŚĆ PETYCJI:

13 stycznia 2013r.

Wydawnictwo Insignis Media S.C.


My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie wydania w Polsce książek z serii "S.T.A.L.K.E.R." w języku polskim przez Wydawnictwo Insignis. Decyzja o wyborze wydawnictwa została podjęta w oparciu o bardzo przyzwoite wydanie serii "Uniwersum Metro 2033" które zyskały rzeszę fanów w Polsce. Większość z nich interesuje również "S.T.A.L.K.E.R.", czego dowodem są podpisy uzbierane pod niniejszą petycją. Fascynacja Czarnobylem i jego "pośmiertnym życiem" przejawia się w wielkiej ilości fanów w Rosji i na Ukrainie, gdzie do dnia dzisiejszego zostało wydanych ok. 30 książek osadzonych w tych realiach. Marka S.T.A.L.K.E.R. jest bardzo dobrze rozpoznawana również w naszym kraju. Stało się to głównie dzięki grom na PC (Cień Czarnobyla, Czyste Niebo oraz Zew Prypeci) wydanym przez CD Projekt i Cenegę. W Polsce książki te na pewno szybko osiągnełyby wysoką sprzedaż i pojawiłyby się na listach bestsellerów. Wszyscy niżej podpisani zainteresowani bylibyśmy kupnem książek z tej serii.

Obserwując ukraińskie i rosyjskie portale internetowe, gdzie większość książek "S.T.A.L.K.E.R." jest wysoko oceniana przez czytelników, doszliśmy do wniosku, że wydanie ich w Polsce pomogłoby jeszcze bardziej rozpowszechnić markę a dla wydawnictwa przynieść spore korzyści.

Mamy nadzieję, że nasza petycja zostanie rozważona i dostaniemy odpowiedź o możliwości wydania książek "S.T.A.L.K.E.R.".


z poważaniem,

fani Uniwersum Metro 2033 oraz fani gier S.T.A.L.K.E.R.

 

NASZE UWAGI:

Dziękujemy za wsparcie naszej akcji. Zbieranie podpisów rozpoczęliśmy 13 stycznia 2013r. Termin zakończenia akcji nie jest na razie znany. Chcemy zebrać jak najwięcej podpisów. Dziękujemy za udzielone poparcie z Waszej strony. Chcemy dostarczyć wydawnictwu Insignis potężny dowód na to, że w Polsce seria książek "S.T.A.L.K.E.R." miałaby wielu fanów. A taki możemy uzyskać jedynie dzięki dużej liczbie Waszych podpisów.

Wybraliśmy wydawnictwo Insignis, ponieważ świetnie radzi sobie z książkami Uniwersum Metro 2033. Oczywiście jesteśmy otwarci na zmiany i wszelkie propozycje.

Dziękujemy za Wasze uwagi i komentarze.

INNE:

Pojawiła się nieoficjalna informacja w komentarzach przy naszej petycji, że wydawnictwo "Fabryka Słów" będzie chciała wydawać serię STALKER w Polsce. W najbliższym czasie podobno ma się pojawić oficjalna wiadomość na stronie wydawnictwa. Tymczasem, my dalej zbierajmy podpisy!


fani Uniwersum Metro 2033 i gier S.T.A.L.K.E.R.    Skontaktuj się z autorem petycji