Polska moneta bulionowa w srebrze i złocie

Polska_bulionówka_-_plakat1.png
Łódź, 16.05.2021 r.

Narodowy Bank Polski

Sz. P. Adam Glapiński

ul. Świętokrzyską 11/21

00-919 Warszawa


Szanowny Panie Prezesie,

W imieniu społeczności osób inwestujących w fizyczne metale szlachetne oraz wszystkich obywateli prosimy o stworzenie polskiej monety bulionowej bitej zarówno w złocie jak i srebrze.


Chcielibyśmy dać możliwość dywersyfikacji oszczędności polskich rodzin o kruszce i w ten sposób zabezpieczyć ich finansową przyszłość. Podobnie jak Narodowy Bank Polski powiększając rezerwy złota. Zależy nam na monecie bitej w obu metalach, ponieważ wersja srebrna znacznie obniża próg wejścia w taką inwestycję. Chcielibyśmy również podkreślić w ten sposób nasze sukcesy wydobywcze, ponieważ kolejny raz KGHM został największym producentem srebra na świecie. Polska bulionówka powinna być wykonana na światowym poziomie, zarówno pod względem wzornictwa jak i zabezpieczeń, opatrzona nominałem, by dodatkowo promować naszą walutę na rynkach światowych. Ceny emisyjne nowych polskich bulionówek, wykonanych w najwyższej próbie, powinny być jak najmocniej powiązane ze światowym kursem metali by zapewnić im popularność, tak by konkurować ceną z już istniejącymi monetami z innych krajów.

Liczymy na Pana wsparcie w tej inicjatywie. Z wyrazami szacunku
,
Bogumiła Peruga

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Bogumiła Peruga do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...