Powrót widowiska tanecznego "Lamaila " do repertuaru Teatru Wielkiego w Łodzi

                                                                                  Łódź, dn.08.03.2019r

                                                                      Grzegorz Schreiber

                                                        Marszałek Województwa Łódzkiego

lamaila_fota1.jpg

 

My, niżej podpisani, jesteśmy zaniepokojeni brakiem w repertuarze Teatru Wielkiego w Łodzi widowiska tanecznego Lamaila.

Lamaila miała premierę 25 marca 2017 r.

Uzyskała komplet znakomitych recenzji, została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność (niespotykane do tej pory w Teatrze Wielkim kilkunastominutowe owacje na stojąco po każdym przedstawieniu) i zdobyła prestiżową nagrodę  Złotej Maski.

złota_maska1.jpg

foto31.jpg

Produkcja przedstawienia kosztowała podatników niebagatelną kwotę 1 121 440 zł, a do dziś pokazano je zaledwie… 11 razy!

Od półtora roku widzowie zainteresowani spektaklem odchodzą od kas Teatru Wielkiego zawiedzeni  informacją, że „przedstawienie nie jest grane, gdyż jest zbyt drogie w eksploatacji”.

Nie może być to prawdą, gdyż bierze w nim udział jedynie etatowy zespół baletowy, etatowa orkiestra (wzbogacona o trójkę muzyków doangażowanych), 20 dzieci wybranych z castingów i tańczących za symboliczne stawki, dwójka młodych solistów i czterech akrobatów.

Uważamy, że polityka repertuarowa Teatru Wielkiego w Łodzi nie jest przyjazna najmłodszym widzom. Sądzimy, że potrzeby dzieci są w jawny sposób ignorowane i że skutki tego mogą być odczuwalne przez kolejne dziesięciolecia.

Jeżeli Państwo Polskie nie zadba o odpowiednie uformowanie gustów młodego widza, to ten, już jako dorosły, nigdy nie zainteresuje się wartościową sztuką.

Widowisko taneczne Lamaila zostało stworzone w celu zapełnienia luki programowej, związanej z brakiem w repertuarze Teatru Wielkiego w Łodzi propozycji dla dzieci.

Lamaila jest także spektaklem edukacyjnym, stworzonym we współpracy z Planetarium EC1. Przed każdym przedstawieniem odbywa się lekcja astronomii, a w treści libretta jest wiele elementów mających zaciekawić młodego widza zagadnieniami związanymi z kosmosem.

Bardzo ważnym aspektem jest zaangażowanie do spektaklu dzieci, wybranych w drodze castingu – często spośród środowisk zagrożonych wykluczeniem – a następnie przez parę miesięcy intensywnie szkolonych pod okiem wybitnych pedagogów.

Spot reklamowy widowiska :)

   www.youtube.com/watch?v=NbqgDuYh0_U 

  Wiecej informacji na fb 

https://www.facebook.com/WidowiskoTaneczneLamaila/

 

 

 

foto_41.jpg


FAN CLUB WIDOWISKA TANECZNEGO " Lamaila"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam FAN CLUB WIDOWISKA TANECZNEGO " Lamaila" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook