Prawa Psów - pies to nie niewolink

PRAWA PSA – PIES NIE JEST NIEWOLNIKIEM!!!

- zniesienie nakazu chodzenia na smyczy dla psów małych lub nieagresywnych

Jestem przerażona, jak bardzo ludzie, którzy nie kochają zwierząt lub cierpią na fobię próbują terroryzować otoczenie. Psy są zwierzętami, mieszkańcami naszej planety i mają prawo do życia, wolności i zabawy, jak każde inne stworzenie. W tej chwili ataki osób z fobią doprowadziły prawie do całkowitej dyskryminacji tych zwierząt i ich właścicieli. Psy nie mogą swobodnie się poruszać, ani w parkach ani w lasach ani na plaży - pytanie więc gdzie jest dla nich miejsce? Na wyznaczonych placach 50x50 - dwóch w mieście? Nawet kiedy spuszczamy psa ze smyczy na trawniku, gdzie nikogo nie ma i rzucamy mu piłkę albo patyki, straż miejska od razu interweniuje. Dlaczego? Dlaczego, tylko przez fobie chorych psychicznie osób właściciele psów mają być spychani na margines społeczny i żyć w stresie? Ile w rzeczywistości było przypadków, że pies bawiący się na trawniku zaatakował kogoś? Co nam mówią statystyki? NIE POZWÓLMY SIĘ TERRORYZOWAĆ!!! NIE ULEGAJMY PRESJOM – OSÓB, KTÓRE NA WIDOK PSA WPADAJĄ W HISTERIĘ!!!

 

Dlaczego starsi ludzie, dla których pies jest często jedynym towarzyszem i kochają go, jako najbliższą istotę mają być atakowani przez rozhisteryzowane, nadopiekuńcze matki i ojców, którym się wydaje, że pies to potwór?

Może zamiast koncentrować się na coraz to nowych zakazach dla właścicieli psów, miasta powinny przeznaczyć środki na leczenie ludzi cierpiących na fobię przeciw psom albo szerzyć wiedzę jak się z nimi obchodzić? Żyjemy w wolnym kraju, gdzie powinny być szanowane prawa mniejszości i prawa zwierząt. I nie uzależniajmy tego od widzimisie ludzi - którzy są z natury źli - bo ludzie, którzy nie kochają i boją się zwierząt - to upośledzeni mieszkańcy naszej planety, którzy szanują tylko siebie, ignorując potrzeby innych ludzi i innych gatunków.

 

Zdrowe, wesołe psy potrzebują ruchu i zabawy – trzymanie ich ciągle na smyczy powoduje tylko kumulownie się agresji – której, psychicznie chore osoby z fobią tak się obawiają !!! Jeśli komuś się to nie podoba, niech się wyprowadzi do wyizolowanych miejsc, gdzie nie ma innych gatunków!!! A dzieci powinny od małego przyzwyczajać się do kontaktu z tymi pięknymi zwierzętami, żeby nie skończyły jak ich rodzice!!!

Napisz do mnie: prawapsa@wp.pl

Podpisz petycję:

http://www.petycjeonline.com/prawa_psow_-_pies_to_nie_niewolink