Prośba o zmianę decyzji z 5.3.2020

Do: Szanowna Pani lek. Dorota Konaszczuk
Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wielkopolskim

 

Szanowna Pani Inspektor! My, niżej podpisani, zwracamy się do Pani z prośbą o nieusuwanie Pani Inspektor Caban-Korbas ze stanowiska szefa Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach.

Zachowanie i wypowiedź Pani Inspektor Caban-Korbas podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 4.03.2020 r. z pewnością było częściowo niestosowne, szczególnie w aspekcie omawiania na forum publicznym sytuacji życiowej pacjenta dotkniętego koronawirusem. Pozostała część wypowiedzi natomiast, podana lekko i nieco z przymrużeniem oka, zawierała wiele merytorycznych i wartościowych uwag dotyczących zasad higieny i postępowania w obliczu zagrożenia epidemią. Wystąpienie Pani Caban-Korbas nie miało, w założeniu, dotrzeć do mas - stało się jednak inaczej, dzięki viralowemu udostępnianiu tegoż. W ostatecznym rozrachunku stało się tak, że wiedza przekazywana przez Panią Inspektor dotarła do wielu "zwyczajnych" ludzi.

Dodatkowo uważamy, że w obliczu zagrożenia epidemią, roszady kadrowe w strategicznych dla walki z koronawirusem instytucjach są niebezpieczne i wprowadzają niepotrzebne zamieszanie.

Jesteśmy przekonani, że istnieją inne niż dyscyplinarne zwolnienie z pracy narzędzia, po które Wojewódzki Inspektor Sanitarny jest w stanie sięgnąć, by wyrazić swoją dezaprobatę dla naruszenia prywatności pacjenta przez Panią Inspektor Caban-Korbas.

My, niżej podpisani, zwracamy się do Szanownej Pani o ponowne przemyślenie swojego stanowiska i przywrócenie Pani Inspektor Caban-Korbas na stanowisko szefa Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach, jednocześnie wymierzając jej inną, mniej dotkliwą karę.

 

Z wyrazami szacunku.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Maciej Bedryło do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...