Prośba o zwiększenie wymiaru czasu jaki dzieci spędzają na dworze

Warszawa, 08.01.2024

  

Sz. P. dyr. Katarzyna Gołacka  

Dyrektor Przedszkola nr 181 „Wesołe Nutki”   

ul. Pruszyńskiego 5   

 01-870  Warszawa

 

Szanowna Pani Dyrektor,

W imieniu niżej podpisanych rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola chcielibyśmy złożyć naszą prośbę o zwiększenie wymiaru czasu jaki dzieci spędzają na dworze. Codzienne spędzanie czasu na zewnątrz jest niezbędne dla właściwego rozwoju dziecka, w szczególności budowania odporności i sprawności fizycznej oraz rozładowania nagromadzonej energii. Naszą prośbą jest, aby przedszkole zapewniło dzieciom codzienne wyjście na dwór, również w okresie jesienno-zimowym kiedy dla wielu dzieci jest to jedyna możliwość, żeby pobawić się na zewnątrz w ciągu krótkiego dnia.

Prosimy, żeby wprowadzić wyjścia na dwór jako codzienny punkt planu zajęć niezależnie od pogody. Do nas jako rodziców należy wyposażenie dzieci w takie ubrania, aby było to możliwe.

Jednocześnie dostrzegamy i cieszymy się, że w okresie wiosenno-letnim dzieci korzystają z przedszkolnego placu zabaw codziennie. Chcielibyśmy jednak, aby czas pobytu na dworze po podwieczorku nie kończył się tuż przed godziną 16.00. Na wrześniowym zebraniu zostaliśmy poinformowani, że dzieci muszą wrócić z popołudniowego wyjścia przed godziną 16.00 ze względów logistycznych. Prosimy jednak o przyjrzenie się możliwościom przedszkola i próbę zorganizowania opieki tak, aby możliwy był dłuższy pobyt na dworze. Z pewnością byłoby to korzystne dla rozwoju dzieci.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Z poważaniem,

Rodzice dzieci z grupy "Żabki"


Paloma Jasiczek-Przybylska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Paloma Jasiczek-Przybylska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...