Protest przeciwko likwidacji schroniska w Jamrozowiźnie!

Protestujemy przeciwko  likwidacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jamrozowiźnie i  wywożeniu psów do schronisk bez wolontariatu!

Mimo głosów protestu, decyzja o sprzedaży  schroniska zapadła. Zabrakło serca i dobrej woli radnych oraz wójta gminy Kłomnice.

Zapewniano nas, że zwierzaki w schronisku pozostaną.  Tymczasem nasze psy będą  wywiezione bez możliwości powrotu.

CZY TO NIE LIKWIDACJA????

Nasze zwierzaki mają być umieszczone w SCHRONISKU BEZ WOLONTARIATU ! BEZ WYBIEGÓW !!! BEZ MOŻLIWOŚCI WYCHODZENIA NA SPACERY!

Podejrzewamy, ze psom agresywnym i schorowanym grozi eutanazja!

Na adopcję wciąż czeka niemal 50 psów. Wolontariusze mówią wprost! Przeniesienie tych zwierząt do innych schronisk spowoduje regres wielomosięcznego procesu socjalizacji i  zaprzepaści ich szanse na adopcję. Zwierzęta będą pozbawione diagnostyki, spacjalistycznego leczenia i operacji, które od lat opłacamy.

Aktywnie działamy, by stworzyć trafiającym do schroniska zwierzętom szczęśliwe miejsce i namiastkę prawdziwego domu, co jest niezwykle ważne szczególnie dla tych niechcianych, które zostaną w tutejszych kojcach aż do końca swoich dni. Przez wszystkie lata dbaliśmy o to, by schronisko mogło się rozwijać.  Wspólnymi siłami budowaliśmy wybiegi dla psów, z których wszyscy chętnie korzystamy ucząc i socjalizując psiaki.  W tym roku  dzięki wolontariuszom ,Fundacji " Psia Duszka" a przede wszystkim darczyńcom, którym nieobojętny jest los czworonogów , psiaki dostały nowe budy.  

Niestety schronisko jest nierentowne mimo naszego ogromnego wsparcia finansowego!

Organizowane przez Schronisko dni wolontariatu są dla wszystkich ważnym wydarzeniem, na które z utęsknieniem czekamy przez cały tydzień. Wielu nauczycieli podkreśla zbawienny wpływ wolontariatu na niwelowanie postaw niepożądanych wychowawczo. Możliwość uczestnictwa w tej inicjatywie młodzieży szkolnej jest świetną okazją do kształtowania postaw, budowania tożsamości, a przede wszystkim opieki i spacerowania z psami. Jest dla wszystkich oderwaniem od codziennych obowiązków oraz spełnieniem pragnień rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na posiadanie własnego czworonoga. Odebranie tej formy pomocy, jest  ogromnym ciosem.  

Gmina nie pozbędzie się bezdomnych zwierząt . Będzie musiała płacić za ich odławianie, wywożenie do innego schroniska, utrzymanie i leczenie .             

Schronisko jest prowadzone i wspierane przez wiele serc, które nie wyobrażają sobie życia bez tego miejsca. Mówimy zatem kategoryczne NIE  dla likwidacji schroniska  w Jamrozowiźnie. 

Zwierzęta nie są zabawkami, by przerzucać je z kąta w kąt!

 Wystarczająco przeszły już w życiu, by odbierać im kolejny dom! Prosimy zatem wszystkich, którym los bezdomniaków nie jest obojętny, o podpisanie petycji i wspólną walkę o dalsze istnienie schroniska.

Miłośnicy zwierząt.


Magdalena Niezgoda    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Magdalena Niezgoda będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...