Przywrócenie dotychczasowej trasy linii autobusowej nr 184 w Krakowie

W związku z licznymi skargami mieszkańców krakowskich dzielnic II Grzegórzki i III Prądnik Czerwony domagamy się przywrócenia dotychczasowej, pełnej trasy linii autobusowej nr 184.


Trasa linii nr 184 stanowiła jedną z głównych arterii komunikacji miejskiej w relacji północ-południe, łączącą południowe i północne osiedla Krakowa z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi w mieście, oraz obiektami użyteczności publicznej takimi jak sądy, szpitale, opera, centrum kongresowe, galerie handlowe i cmentarze. Na terenie naszych dzielnic dowoziła klientów do popularnego placu handlowego Hala Targowa.


W wyniku podziału linii nr 184 na dwie odrębne linie autobusowe, nastąpiła faktyczna likwidacja linii 184, która nie spełnia już swojej funkcji przewozu pasażerów pomiędzy północnymi i południowymi obszarami miasta. Sytuacja ta jest szczególnie uciążliwa dla osób starszych i niepełnosprawnych, dla których każda dodatkowa przesiadka oznacza znaczny wysiłek fizyczny, niejednokrotnie ponad ich możliwości.

 

Dlatego tłumaczenia urzędników ZTP, zachęcających mieszkańców do pokonania części trasy biegnącymi równolegle liniami tramwajowymi, należy uznać za przejaw braku znajomości problemów z jakimi zmagają się użytkownicy komunikacji publicznej w Krakowie.

Dodatkowo przypominamy, że ZTP planowało przywrócenie dotychczasowego kształtu linii nr 184, po zakończeniu remontu ul.Dietla. Remont dobiega końca, natomiast urzędnicy podjęli decyzję o utrzymaniu na stałe podziału linii 184, po raz kolejny ignorując głos mieszkańców Krakowa.


Rada Dzielnicy II Grzegórzki, Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Rada Dzielnicy II Grzegórzki, Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook