Przywrócenie spacerów mieszkańców z psami ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu

Dla zdrowia fizycznego i psychicznego psa ważne są codzienne spacery. Brak spacerów wiąże się ze sporą dawką problemów behawioralnych.
 
Wspólnie z mieszkańcami zwracamy się z uprzejmą prośbą do Prezydenta Miasta Kalisza Pana Krystiana Kinastowskiego o przywrócenie spacerów mieszkańców z psami ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu do Parku Miejskiego.
 
Organizowane w roku 2018 roku spacery mieszkańców do Parku Miejskiego stały się doskonałą okazją do zainteresowania społeczności lokalnej problemem bezdomnych zwierząt. Były doskonałą okazją do aktywizacji mieszkańców poprzez wspólne spacery oraz do rozbudowania wolontariatu . Większość psów poznanych podczas niedzielnych spotkań znalazło szczęśliwe domy. Dla psów przebywających w schronisku były doskonałą okazją do wyciszenia emocji, kontaktu z człowiekiem, otwarciem na bodźce i tym samym socjalizacji.
 
Dziś gdy schronisko jest zamknięte dla mieszkańców i części wolontariuszy a wyjście psa z kojca ogranicza się do krótkiego przebywania na wybiegu, taki spacer byłby dla psów jedyną okazją realizacji jednej z ich podstawowej wolności czyli przebywania w warunkach, które są zgodne z ich naturą, możliwości wyrażania naturalnych zachowań, towarzyszenia zwierząt tego samego gatunku.
 
Apelujemy, nie skazujmy ich na kojec i wybieg. One potrzebują ruchu, potrzebują poznawania nowych miejsc, węszenia, wyciszenia. Park Miejski jest miejscem, które idealnie się do tego typu aktywności nadaje. Dopiero w parku, z dala od zgiełku ulicy Warszawskiej psy miały okazję na wyciszenie, zrelaksowanie się tak ważne dla pełni ich zdrowia.
 
Rozumiemy pewne ograniczenia związane z obecnymi obostrzeniami wprowadzonymi przez COVID. Jednak stan epidemii nie ma wpływu na spacery w innych miastach, one nadal się w nich odbywają (choćby sąsiedni Ostrów Wielkopolski, Pleszew). Można je zorganizować zachowując odstępy i wszelkie inne obostrzenia sanitarne.
 
fb_img_16117735302901990.jpg

"Uratować od zapomnienia - wolontariusze ze schroniska w Kaliszu"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam "Uratować od zapomnienia - wolontariusze ze schroniska w Kaliszu" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...