Refundacja pompy insulinowej Accu Chek Solo oraz modułów infuzyjnych

Adam Niedzielski

Minister Zdrowia

 

Szanowny Panie Ministrze,My rodzice chorych dzieci na cukrzycę typu 1, dorośli chorzy, przyjaciele chorych ale też społeczność widząca skutki tej choroby zwracamy się do Państwa z prośbą o refundację pompy insulinowej i modułów infuzyjnych Accu Check Solo. Jest to niewielka, bezdrenowa pompa, którą w prosty i łatwy sposób można założyć i zdjąć.

Wielu chorych jest użytkownikami tradycyjnych pomp insulinowych, natomiast posiadają wiedzę, iż na polski rynek wprowadzane są bardziej zaawansowane, innowacyjne pompy insulinowe bez drenów, jak np. pompa insulinowa Accu-Chek Solo. Takie pompy dla chorych stanowiłyby większą wygodę użytkowania, komfort, poprawiłaby jakość życia- pompa z drenem jest obarczona ryzykiem wyrwania wkłucia, zapchania, pojawienia się pęcherzyków powietrza w przewodzie. Niestety, akcesoria, osprzęt oraz wkłucia do tych pomp nie są refundowane. Dla wielu chorych, miesięczne utrzymania pompy, stanowi zbyt duży wydatek. Terapia przy pomocy pompy insulinowej jest zalecana przez lekarzy diabetologów, niestety wiele z chorych dzieci i dorosłych rezygnuje z niej, ze względu na niski komfort noszenia pompy z drenem.Cukrzyca typu 1 jest wyjątkowo trudną, wymagającą i nieuleczalną chorobą. 

Dlatego apelujemy aby zestawy infuzyjne do pompy Accu Check Solo mogły być refundowane w ramach wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, ażeby chociaż część kosztów tych zestawów finansował Narodowy Fundusz Zdrowia. Wtedy diabetycy mogliby sobie na te zestawy pozwolić.Natomiast możliwość wyboru pompy do terapii jest szansą na to, aby chorzy- dzieci i dorośli,  nieco bardziej zaakceptowali swój los.

 

Z wyrazami szacunku,

Diabetycy wraz z Rodzinami.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Aneta Jarmark do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...