Schronisko dla zwierząt dla Lubina i okolic!

Petycja w sprawie budowy schroniska dla zwierząt dla miasta Lubina oraz gminy i powiatu lubińskiego. Z inicjatywy Fundacji dla zwierząt "Podaj łapę".

Petycję tą kierujemy do wszystkich osób, którym nie jest obojętny los bezpańskich zwierząt i które popierają działania Fundacji dla zwierząt "Podaj łapę" mające na celu powstanie schroniska dla zwierząt na terenie powiatu lubińskiego. Pragniemy zwrócić uwagę na problem bezpańskich, często porzuconych i katowanych czworonogów.

W powiecie lubińskim borykamy się z problemem bezdomności zwierząt. Zwierzęta te błąkają się po ulicach, osiedlach, placach zabaw tygodniami, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także dla ludzi. Często te tułaczki kończą się tragicznie dla zwierząt ...ponieważ pomoc przybyła za późno...

Włodarze miasta Lubina wolą wywozić wyłapane zwierzęta do schroniska w Miedarach (koło Częstochowy) i wydawać tysiące złotych z naszych podatków. Przecież dużo taniej i rozsądniej byłoby mieć taką instytucję jak schronisko na miejscu! Zwróćmy uwagę władz miasta na ten problem! Postawmy jasne warunki! Chcemy godnego traktowania bezpańskich zwierząt. Tym samym poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lubińskiego.

Apelujemy o utworzenie na terenie powiatu lubińskiego  schroniska dla bezdomnych zwierząt, o stworzenie miejsca, w którym porzucone zwierzęta będą mogły w godnych warunkach czekać na adopcję. Rozmowy na ten temat trwają wiele lat, nadszedł czas by je skonkretyzować i zacząć działać. Nasz powiat postrzegany jako bogaty (Lubin- miasto górnicze), daleko odbiega od sąsiadujących Legnicy i Głogowa, które mogą poszczycić się takimi schroniskami.

Wierzymy, że schronisko, które powstanie w powiecie lubińskim będzie służyć jako wzorzec do naśladowania dla innych tego typu ośrodków. Chcemy, aby powstało w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu miasta i jego mieszkańców. Warto zaznaczyć, że nasza Fundacja dla zwierząt "Podaj łapę" wygrała przetarg na ziemię pod budowę schroniska na terenie powiatu. Miejsce było idealne. Daleko od miasta, z przyłączeniem do mediów...czekało tylko na rozpoczęcie budowy...jednak w projekcie umowy były zapisy, które były nie do spełnienia przez jakąkolwiek instytucję (nawet bardzo bogatą) tym bardziej przez naszą Fundację. Oczywiście zostało złożone odwołanie...jednak do tej pory brak jakiejkolwiek odpowiedzi.

Kiedy powstanie schronisko, bezpańskie psy, koty i inne zwierzęta będą miały zagwarantowane codzienne wyżywienie i utrzymanie. Żywe istoty zasługują na godne traktowanie, nie może być tak, jak jest to do tej pory. Przebywają tymczasowo w przytulisku, a jeśli nikt ich nie adoptuje, Bóg jeden wie, jaki jest ich dalszy los. Zwierzęta wymagają opieki, a my musimy im ją zagwarantować!Kiedy powstanie schronisko, wiele osób będzie mieć szanse odnalezienia swoich zagubionych pupili, a niektórzy adoptowania zwierzaka. Ponadto znikną z ulic błąkające się zwierzęta, co znacznie poprawi bezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Jednocześnie wierzymy, że uda się zebrać wystarczającą ilość podpisów, która przemówi do włodarzy naszego powiatu i miasta. Liczymy, że przedstawiciele naszych samorządów lokalnych z wielkim sercem i należytą powagą zajmą się tym problemem.


Fundacja dla zwierząt "Poadj łapę"    Skontaktuj się z autorem petycji