LIST DO TVN I KRRiT: Molestowanie seksualne w “Ameryka Express” to skandaliczny przejaw kultury gwałtu i legitymizowania przemocy wobec kobiet W dziesiątym odcinku

Komentarze

#206

Podpisuję, ponieważ również czułam niesmak oglądając ten odcinek

(Morowo, 2018-11-10)

#208

Nie zgadzam się na promowanie takich zachowań w mediach

(Katowice , 2018-11-10)

#211

Zachowanie panów jak i w ogóle pomysł TVNu na takie śmichy-chichy są żałosne. W d niech sie nawzajem całują, to sie pośmiejemy.

(Berlin, 2018-11-10)

#226

TVN propaguje już mowę nienawiści

(Łódź, 2018-11-10)

#239

Sama kilka lat temu byłam ofiarą molestowania seksualnego i nie godzę się na promowanie takiego zachowania w mediach.

(Grodków, 2018-11-10)

#242

Jestem kobietą

(Warszawa, 2018-11-10)

#251

Jestem przeciwna propagowaniu przez stację TVN zachowań uwłaczających godność kobiet, przemocy na tle seksualnym oraz akceptacji dla mężczyzn dopuszczających się jej, zwłaszcza wtedy gdy ci są znanymi celebrytami, ważnymi dla stacji osobami. To niedopuszczalne i krzywdzące dla każdego, kto wcześniej doświadczył przemocy seksualnej. To brak podstawowego szacunku dla drugiego człowieka. To brak poszanowania woli kobiet, które mimo ogromnego postępu związanego z traktowaniem ich, wciąż każdego dnia muszą walczyć i udowadniać swoją wartość i swoje prawa. Propagowanie przez stację zachowań jak w „Ameryka Express” cofa nas i przybliża do polityki średniowiecza. Przez ukazywanie takich wzorców postępowania młode pokolenia nie nauczą się podstawowego szacunku do drugiej osoby, uwzględniania ich woli i praw. Kobiety nie poczują się bezpiecznie. To niedopuszczalne oraz pokazuje bezwzględną, prawdziwą twarz stacji. A temu my kobiety mówimy stanowcze: NIE.

(Nowe Miasto Lubawskie, 2018-11-10)

#252

Podpisuje, ponieważ zgadzam się z wszystkim co zostało napisane w petycji.

(Rybnik, 2018-11-10)

#254

Nie zgadzam się na to aby szanowana stacja telewizyjna promowala kulturę gwałtu

(Kraków , 2018-11-10)

#264

Skandal!!!

(Sady, 2018-11-10)

#279

sprzeciwiam sie promowaniu takich zachowan. tvn kolejny raz przekracza granice absurdu...

(Skarżysko-Kamienna, 2018-11-10)

#282

Podpisuję, ponieważ pochodzę z Polski, mieszkam w UK i gdziekolwiek nie będę nie pozwolę na to, by molestowanie seksualne traktowano jako coś normalnego. Nie chcę aby to spotkało mnie, nie godze się na to, aby spotykało to innych.

(Margate, 2018-11-10)

#287

Każdy stosunek seksualny bez zgody innej osoby, zwłaszcza kobiety to molestowanie seksualne, wydarcie ofiary przemocy seksualnej z ludzkiej godności i wyjątkowo upokarzające zachowanie, które powinno być kategorycznie potępiane a pokazywanie w telewizji jak mężczyźni bez zgody całują kobiety i to z kraju, który jest bardzo niebezpieczny dla kobiet, padają często ofiarami przemocy seksualnej i morderstw ze względu na płeć jest wyjątkowo godne potępienia a co gorsza ta scena została pokazana w dobie najwyższej oglądalności a hejt na Helenę Łygas w którym potępiła postępowanie uczestników programu i został podsycany przez Filipa Chajzera swym wpisem na FB atakującym i wyśmiewającym dziennikarkę to już szczyt bezczelności i braku empatii dla molestowanych kobiet!!!

(Sanok, 2018-11-10)

#294

Podpisuje, ponieważ nie godzę się na promowanie przemocowych zachowań na tle seksualnym, w jednej z największych stacji w PL. Telewizja jest medium opiniotwórczym, które to powinno brać odpowiedzialność za treści, które promuje i nazywa je rozrywką. Ignorancja dotycząca przemocowych zachowań na tle seksualnym jest oznaką zacofania tj. nieprzystosowania się do obecnych standardów świadomości zachowań przekraczających wszelkie bariery.

(Warszawa, 2018-11-10)

#297

Podpisuję, ponieważ nie chciałabym znaleźć się na miejscu zmuszanych do pocałunku kobiet. Zachowanie tych mężczyzn jest obrzydliwe i nie rozumiem, dlatego zostało wyemitowane. Powinni wstydzić się, tego co zrobili, a nie dodatkowo linczować Helenę Łygas. Nie chcę żyć w kraju, w którym społeczeństwo nie widzi w tym nic złego.

(Borów, 2018-11-10)

#302

Pan Filip chajzer to śmiech na sali. Bycie synem sławnego taty nie upoważnia do wciskania go wszędzie. W telewizji nie powinno być miejsca dla takich osób.

(Bydgoszcz, 2018-11-10)

#330

Chcę, żeby media zdały sobie sprawę z tego, że kształtują postawy swoich widzow, a to co przedstawione zostało w america express jest molestowaniem i nie powinno być na to przyzwolenia.

(Pilzno, 2018-11-10)

#348

Podpisuje ponieważ chce walczyć z każdym wyrazem przemocy wobec drugiego człowieka. Uważam, że obowiązkiem ludzi rozpoznawalnych w dzisiejszym świecie jest jeżeli nie pomaganie bezpośrednio, to przynajmniej mówienie o tym co dzieje się na świecie. Samo pokazywanie poczynań takich jakie przedstawia TVN ( który przecież tak walczy o wolność, równość i braterstwo) powinno być karane. To jest program, który oglądają w ogromnej części młodzi ludzie. Byłoby dobrze, gdyby udało się przekazać im jakieś dobre wartości a rakże to, że NIE to zawsze znaczy NIE, nawet jeżeli jest przekazane w sposób niewerbalny.

(Lublin, 2018-11-10)

#354

Podpisuje, ponieważ nie wyobrażam sobie przejść obojętnie obok tak skandalicznej sprawy, która łączy w sobie brak szacunku dla kobiet, brak kultury, pogoń za zielonymi papierkami, których wartość ważniejsza jest od wartości jaką ma każda poszkodowana osoba ujęta w tym chorym programie. Jeśli nie będziemy reagować, to świat pogrąży się jeszcze bardziej niż dotychczas.
Myślałam, że ludzka głupota ma jakieś granice.
Jednak się myliłam.
Julia

(Letterkenny, 2018-11-10)

#366

Nie zgadzam się na wzmacnianie i propagowanie kultury gwałtu przez media

(Tarnów, 2018-11-10)