Popieram rodziców dzieci z niepełnosprawnością którzy chcą mieć prawo do pracy zarobkowej będąc jednocześnie na świadczeniu pielęgnacyjnym jako opiekun osoby niepełnosprawnej.

Komentarze

#2201

Mam syna niepełnosprawnego.

Joanna Szarpak (Radom, )

#2205

jestem ojcem niepełnosprawnej kasi

Andrzej Wilk (Wrocław, )

#2206

Uważam, że każdy rodzic ma prawo się realizować zawodowo. Praca z dzieckiem niepełnosprawnym jest najcięższa z możliwych i każdy powinien mieć prawo do odskoczni, do cząstki własnego życia, która przy okazji zapewni życie na przyzwoitym poziomie. Bo to 1800 zł to jakaś skandaliczna kwota, która w żaden sposób nie utrzyma dwojki ludzi w stolicy czy gdziekolwiek i nie zapewni godnego życia. A co po 18 roku życia? Rodzic zostaje z niczym i wypadnie z rynku pracy na 18 lat.

Marta Jerzakowska (Warszawa, )

#2208

Dając dziecko do przedszkola za 2lata będę miała czas na podjęcie pracy zarobkowej. I TAK , chce dorobić do świadczenia!!! Nie chcę prosić o jałmużną skoro jestem zdolna do pracy.

Aneta Nowak (Żelisławice, )

#2212

Mam niepełnosprawna siostrę i wiem co to znaczy ograniczony budżet przez to że jedno z rodziców musiało zrezygnować z pracy

Aleksandra Osińska (Łuków, )

#2214

Sama jestem w takiej sytuacji, syn ma autyzm i jego terapię i lekarze kosztują więcej niż świadczenie a gdzie jeszcze życie....

Ania Łukasiewicz (Łódź , )

#2233

Jestem mama dziecka niepelnosprawnego i uważam ze fantastycznie ze jest to świadczenie ale jednocześnie miejmy na uwadze że jeśli ktoś ma możliwość chociaż na kilka godzin pójść do pracy i zwyczajnie na chwilkę odetchnąć od natłoku spraw związanych z obowiązkami nad opieka dziecka niepełnosprawnego to pozwólmy na to rodzicom. Wypoczęta i szczęśliwa psychicznie mama to i uśmiechnięte dziecko!

Anna Białkowska (Masłowo, )

#2236

Jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem z jakimi problemami borykają sie opiekunowie osób niepełnosprawnych i zmiana choc na kilka chwil otoczenia i tematów dnia codziennego jest wskazana dla lepszego samopoczucia i zdrowia psychicznego osoby będącej opiekunen dziecka niepełnosprawnego.

Katarzyna Łupińska (Glina, )

#2237

Jestem ojcem Dziecka, które potrzebuje mojej pomocy. Ja również jej potrzebuję

Wojciech Borecki (Szczecin, )

#2255

popieram

Hanna Mościcka (Lesznowola, )

#2260

Ludziom potrzebna jest praca. Nawet kilka godzin w tygodniu. Wyjść z domu i czuć się potrzemnym. Nie tylko jako osoba wychowujaca niepełnosprawne dziecko. Praca to też forma terapii. Jako terapeuta codziennie rozmawiam z moimi rodzicami na ten temat.

Beata Wasilewicz (Mińsk Mazowiecki , )

#2271

Uważam, że brak możliwości pracy dodatkowej to wiodący problem rodziców osób niepełnosprawnych.

Karolina Zabawa (Trzeszczyn, )

#2274

Kwota świadczenia nie jest wystarczająca na rehabilitację i utrzymanie

Justyna Michałkiewicz (Olsztyn, )

#2279

Podpisuję, ponieważ jestem matką dziecka niepełnosprawnego i żeby mieć środki do życia musiałam wybrać czy poświęcić czas na zarabianie pieniędzy by przeżyć czy poświęcić czas na rehabilitację dziecka i nie mieć za co żyć.

Ewelina Bogusz (Celestynow, )

#2283

Podpisuje, ponieważ obecne środki są niewystarczajace na zaspokojenie potrzeb egzystencjonalnych mojej rodziny.

Iwona Zimoch (Lututów, )

#2293

Osobom zajmującym się niepełnosprawnymi trzeba pomóc.Wszystkie dzieci są nasze!

Leszek Przemyk (Chybie, )

#2298

Środki zasiłku i świadczenia pielęgnacyjnego wystarczają na część leków, nie ma skąd wziąć na rehabilitację, paliwo ... życie. Jestem mamą dziecka z zespołem Dravet.
Po przyjściu pomocy (babcia tata ciocia) czy w nocy, gdy dziecko śpi mogłabym iść do pracy ...
!

Jolanta Kuryło (Pucice, )

#2303

Rozumiem założenia i popieram. Jestem mamą niepełnosprawnego dziecka.

Emilia Ogonowska (KOŁODZIĄŻ , )

#2307

Mam dziecko z autyzmem.

Sylwia Izdebska (Tarków 23, )

#2309

Podpisuję ponieważ mam syna niepełnosprawnego i chciała bym mieć możliwość rozwijać się jak i opiekować się synem. Ponieważ te środki pieniężne są nie wystarczające na normalne funkcjonowanie.

Joanna Bińkiewicz (Biała Rawska , )

#2318

Sama jestem matką dziecka niepełnosprawnego

Anna Końska (Wyszków, )

#2325

Zgadzam się z petycją. Jako rodzic pracujący dorosłej osoby z niepełnosprawnością coraz częściej myślę o konieczności rezygnacji z pracy gdyż po zakończeniu szkoły przez córkę pogodzenie pracy z opieką nad nią jest coraz trudniejsze. Pozostawanie w stosunku pracy wiąże się coraz bardziej z zaniedbywaniem potrzeb dziecka - już dorosłej osoby.

Grażyna Banach-Kociołek (Kokotów, )

#2328

Jestem rodzicem samotnie wychowującym dwójkę dzieci w tym jedno niepełnosprawne i doskonale wiem ile wyrzeczeń kosztuje mnie utrzymanie rodziny a tym samym zapewnienie dziecku pełnego pakietu rehabilitacyjnego.

Patrycja Kartowska (Dąbrowice, )

#2330

Jestem mamą chłopca z hemofilią A, ciężką postacią. Nie pracuję zawodowo na rzecz opieki nad synkiem, ma 2,5 roczku. Mam zamiar posłać go do przedszkola za rok, wtedy mogłabym podjąć jakąś pracę, np. pół etatu, żeby być dyspozycyjną w razie jakiegoś wypadku czy pobytu synka w szpitalu. Świadczenie pielęgnacyjne jest bardzo potrzebne, ale nie wystarczające. Rodzice tacy jak ja, powinni mieć prawo zapracować na polepszenie swojej sytuacji materialnej- uczciwie, nie chcemy nic za darmo.

Magdalena Bednarczyk (chrzanów, )

#2332

Tylko głos wielu, może dokonać zmiany.

Krzysztof Nadolczak (Rabowice, )

#2336

Rodzice dzieci niepełnosprawnych potrzebują wsparcia w codziennej heroicznej walce o przyszłość, życie swoich pociech.

Iga Meysner-Maćkowiak (Poznań , )

#2339

Mam niepełnosprawne dzieci

Magdalena Karaś (Sosnowiec, )

#2342

Jestem rodzicem dziecka niepełnosprawnego, świadczenie to kropla w morzu potrzeb... Moje dziecko ma obowiązek szkolny, mogę w tym czasie parę godzin zrobić coś dla siebie, spełniać się zawodowo, wyjść do ludzi...

Żaneta Kulik (Radzionków, )

#2352

Jestem w takiej ciężkiej sytuacji:(

Adrian Draguła (Żagań, )

#2359

Jestem przyjacielem rodziców dzieci z niepełnosprawnością ❤

Marzanna Tejs (Piekary Śląskie , )

#2361

Po 13 latach pracy musiałam zrezygnować z etatu, bo nie miałam jak pogodzić wszystkiego. Niestety nie mogę nic dorobić nawet na część etatu, mąż mnie opuścił, sytuacja materialna jest bardzo trudna

Sylwia Nowakowska (Świdnica, )

#2375

Mam dziecko niepełnosprawne.

Izabela Parniewicz (Węgorzewo, )

#2377

Jestem mamą niepełnosprawnego dziecka i chce wrócić do pracy na pół etatu, i jednocześnie otrzymać świadczenia

Aneta Marczak-Kondrat (Łubki, )

#2380

Każdy powinien mieć prawo polepszyć status życiowy swój i własnej rodziny.

Marta Choińska (Poznań , )

#2381

jestem mamą niepełnosprawnego dziecka

Katarzyna Zajko (Wasilków, )

#2383

Wyrażam zgodę żeby rodzić niepełnosprawnych dzieci mógł do robić sobie

Halina Dobrzyńska (Grodzisk mazowiecki, )

#2385

Podpisuję, ponieważ nie godzę się na dyskryminachę rodziców dzieci niepełnosprawnych, a właśnie tym jest odebranie im prawa do pracy

Alicja Jurgielewicz (Gdynia , )

#2394

Nie chcę rezygnować z siebie i swojego rozwoju zawodowego. Pragnę szczęścia i bezpieczeństwa zarówno dla mojego niepełnosprawnego synka jak i dla siebie. Nad synkiem będę sprawowała opiekę do końca swojego życia, gdyż on nigdy nie będzie samodzielny. Opieka dla mojego synka w placówce specjalnej jest zapewniona w tak krótkim wymiarze godzinowym - że nie jestem w stanie podjąć żadnej pracy.
Świadczenie pielęgnacyjne powinno być przeznaczone na potrzeby dziecka: jego rehabilitację i leczenie (są to niezwykle drogie sprawy, które są refundowane w znikomej ilości przez nasze państwo, jak kropla w morzu - co nawet w 1/4 nie pokrywa potrzeb mojego synka). A ja - jako matka dziecka niepełnosprawnego - uważam, że powinnam mieć prawo do pracy zawodowej - by móc zapewnić sobie oraz dziecku warunki godne do życia, by mieć środki na mieszkanie, zdrowe odżywianie się i nawet na WAKACJE (co przekłada się na lepsze zdrowie psychiczne moje i mojego dziecka). Nawet nigdy nie byłam z synkiem na turnusie rehabilitacyjnym - gdybym mogła dorabiać do świadczenia - byloby mnie na to stać.
Przede wszystkim perspektywa zamknięcia się w czterech ścianach absolutnie nie pomoże dziecku niepełnosprawnemu ani jego rodzicom.

Kamila Głowacka (Warszawa, )

#2399

Podpisuję się ponieważ jestem samotnym rodzicem dziecka niepełnosprawnego, jestem za tym aby można było pracować otrzymując świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawne dziecko.

Ewelina Bielak (Polkowice, )

#2400

Te zmiany są konieczne.

Katarzyna Krężel (Gdynia, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...