Popieram rodziców dzieci z niepełnosprawnością którzy chcą mieć prawo do pracy zarobkowej będąc jednocześnie na świadczeniu pielęgnacyjnym jako opiekun osoby niepełnosprawnej.

Komentarze

#12814

Jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i możliwość dodatkowego dochodu jest bardzo potrzebna gdyż rehabilitacja córki niemal w pełni pokryta jest ze świadczenia pielęgnacyjnego.

Iwona Domżał (Kutno , )

#12815

Mam męża niepełnosprawnego

Anel Kawon (Pudliszki, )

#12820

FANDZLOCH EMILIA

Emilia Fandzloch (KOWALKI , )

#12824

Jeśli państwo nie dba o swoich obywateli muszą sami o siebie zadbac

Marzena Welc (Coatbridge, )

#12826

Ponieważ inaczej nie da się przeżyć...

Anna Burdyszek (Bytom, )

#12828

Podpisuję bo zgadzam się z autorką

Izabela Wiśniewska (Toruń, )

#12833

Jestem mamą niepełnosprawnego dziecka

Magdalena Bieniek (Wolow, )

#12834

Popieram oczekiwania rodziców dzieci niepełnosprawnych

Jacek Kuczyński (Toruń , )

#12844

Minimalna krajowa za prace 160 godzin miesięcznie to 2000 na rękę i mogę dorabiać, za opiekę 720 godzin miesięcznie 1800 zł bez możliwości dorobku gdzie te 1800 czesto nawet nie pokrywa kosztów leczenia i rehabilitacji !!!

Magda Zawadzka (Wroclaw, )

#12845

By żyło się lepiej i godnie każdemu.

Kamila Ciunowicz (Sheffield, )

#12847

Mam dziecko niepełnosprawne, prawo do świadczenia pielęgnacyjnego i pracuję zarobkowo.

Anna Kruczek (Krzyszkowice, )

#12848

Podpisuje ponieważ uważam że każdy ma prawo do godnego życia. Nie każda niepewnosprawnosc dziecka uniemozliwia jakiekolwiek podjęcie aktywności zarobkowej przez rodzica. Jednocześnie uważam, że dla każdego rodzica taka możliwość może być dla niego forma terapii, wymusi kontakt z innymi osobami, sprawi że poczuje się bardziej wartościowy, a życie przestanie być monotonne i zwiększy zaradność i kreatywność. Jednoczescie warto kwoty uzależnić od stopnia i jakości życia osoby niepełnosprawnej i jej opiekuna. Opiekunowie powinni być wspierani na każdym kroku maksymalnie jak to jest możliwe.

Paulina Kamińska (Włocławek , )

#12857

Uważam, że nie można pozbawić ludzi możliwości dorobienia do utrzymania domu i dziecka. Jeżeli rodzice mają szansę dorobić do budżetu domowego wykonując pracę na umowę zlecenie czy dzieło to czemu im tego zabranac?!

Kinga Gorczyca (Zielona Góra, )

#12858

Popieram rodziców, ponieważ nie można odmawiać ludziom chęci pracy

Marcin Mejza (Przylep , )

#12864

Od wielu lat uważam, że proponowane rozwiązanie jest słuszne i humanitarne.

Anna Steer (Warszawa, )

#12869

Rodzicom osób niepełnosprawnych obecnym jak i tym którzy się nimi staną potrzebna jest pomoc. Codziennie dokonują rzeczy niezwykłych i wyjście z domu do ludzi jest niezwykle ważne.

Aleksandra BIELAWSKA (Białystok, )

#12872

Jestem mamą dziecka niepełnosprawnego. Przyznawane świadczenie pielęgnacyjne jest najniższą krajową, czyli na terapię, leczenie, leki, diagnozy oraz rehabilitację dziecka chorego - pieniądze tak naprawdę śmieszne. Ktoś, kto jest na etacie pracuje 8 h w ciągu doby, a ja jako opiekun muszę być dyspozycyjna 24 h na dobę i to za najniższą krajową, która przy jednej pracującej osobie w rodzinie nie starcza na podstawowe potrzeby. Świadczenie pielęgnacyjne w całości idzie na rehabilitację dziecka, więc brakuje środków na opłaty, życie, odzież , zajęcia dodatkowe dla innych dzieci wchodzących w skład rodziny np. korepetycje, język angielski, basen, czy chociażby opieka medyczna, która w chwili obecnej jest dosłownie wszędzie płatna, bynajmniej ja płacę za ortodontę starszej córki, a także stomatologa jednego i drugiego dziecka, gdyż na wizytę na fundusz trzeba czekać ok. trzech miesięcy, a przy bolącym zębie, czy postępującej próchnicy to raczej niemożliwe. Dlatego jak najbardziej całym sercem jestem za tym, aby opiekunowie dzieci niepełnosprawnych mieli możliwość na podjęcie pracy, w czasie kiedy dziecko jest pod opieką placówki specjalistycznej np. przedszkola terapeutycznego, aby rodzic mógł bez żadnych konsekwencji dorobić parę złotych do domowego budżetu, aby móc godnie żyć i zapewnić dzieciom podstawowe potrzeby, dobrą przyszłość i jakikolwiek start w życiu, aby mieć za co opłacać rachunki i nie musieć wybierać, czy opłacić terapię, czy wykupić leki, albo pampersy dla dziecka niepełnosprawnego. W czasie pandemii wizyty do lekarzy specjalistów - płatne, EEG głowy dziecka chorego na padaczkę - płatne, terapie - płatne, nawet za wypisanie przez poradnię autystyczną głupiej diagnozy musiałam zapłacić 50 zł, dentysta - płatny, obiady w przedszkolu - płatne, okulary kosztują, a dla dziecka autystycznego, z epilepsją, dziecięcym porażeniem mózgowym i innymi zaburzeniami takie okulary trzeba kupować kilka razy w roku, gdyż ulegają bardzo szybko zniszczeniu, ponieważ dziecku niepełnosprawnemu nie wytłumaczy się, że nie wolno nimi rzucać, albo ich rozciągać, bo się zniszczą. Ono tego po prostu nie rozumie. Pampersy również kosztują, tak samo jak leki na padaczkę, czy buty ortopedyczne, dlatego uważam, że rodzic powinien mieć możliwość podjęcia pracy zarobkowej.

Ewa Jach (Kielce, )

#12873

Jestem mamą syna niepełnosprawnego i poszłabym do pracy by nie stracić prawa wykonywania zawodu - pielęgniarka

Dorota Wiśniewska (Włocławek, )

#12874

Maciszak

Halina Maciszak (Kosakowo, )

#12906

Sama jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem, co trzeba robić i za co płacić, żeby dziecko mogło się rozwijać. Te pieniądze są na jego rozwój, zakazywanie dodatkowej pracy jest niesprawiedliwe.

Joanna Ritter (Bydgoszcz, )

#12907

Zgadzam się z podstawowymi założeniami petycji

Iwona Świtaj-Krajewska (Augustówka, )

#12936

Ta idea jest dobra.

Zbigniew Szczeć (Chorzów, )

#12937

Sama jestem matka dziecka niepełnosprawnego i mimo wykształcenia noe mogę zdobywać doswiadczenia

Paulina Miera (Wola Branicka, )

#12938

Pieniądze z tytułu rezygnacji z pracy, nie wystarczają na potrzeby dziecka. Trzeba i tak sobie radzić. Przez fundację najczęściej A można by spokojnie dorobić

Justyna Witkowska (Ozorków , )

#12942

Podpisuję, ponieważ znam osoby, które opiekują się niepełnosprawnym dzieckiem i wiem jak trudną sytuację mają takie rodziny. Nie zgadzam się z zakazem podjęcia pracy zarobkowej przez opiekuna osoby niepełnosprawnej.

Paulina Jaworska (Tychy, )

#12943

Wyszłam za mąż za Dunczyka, ale wciąż mam OBYWATELSTWO POLSKIE... Nie zgadzam się, z tak niskim dotowaniem dzieci niepełnosprawnych i. Rownooczeesnym zakazem pracy ich matek! To Skandal!!! Kwota zasiłku jest. Tak niska, że uwłacza ludzkiej godności!

Elzbieta Wlodarczyk-Pedersen (Vester Nebel, )

#12945

Uważam to za słuszne.

Monika Gorazda (Sandomierz, )

#12946

Świadczenie nie wystarcza dla zaspokojenia potrzeb dwóch osób ( osoby niepelnosprawnej plus opiekuna).

Anna Janas (Latchorzew , )

#12949

Podziwiam te matki .

Bożena Parzonka (Trzcinica , )

#12953

Bogdan Warywoda

Bogdan Warywoda (Bootle, )

#12957

Jestem mamą dziecka z niepełnosprawnością i chcę godnie żyć.

Katarzyna Kozak (Pogwizdów , )

#12959

Uważam że im się to należy.

Agnieszka Czulak (Kraków, )

#12964

Wobec braku pomocy ze strony państwa takim rodzinom, absolutnym skandalem jest brak prawa do pracy zarobkowej. o powinno być zmienione w trybie pilnym!

Małgorzata Biernacka (Bolechowice, )

#12966

Żadne świadczenia społeczne (zasiłki, renty, emerytury, etc.) nie powinny ograniczać możliwości zarobkowych. Ewentualnie mogą być redukowane po przekroczeniu średniej krajowej dochodu.

Przemysław Gralewicz (Warszawa, )

#12970

Podpisuję, ponieważ rozumiem.

Magdalena Pastuszka (Radom, )

#12983

Bo tego wymaga realne życie

Przemysław Kretkiewicz (Warszawa, )

#12984

Świadczenia oferowane przez Mopr są niewystarczające na codzienne wydatki a kiedy dochodza koszta rehabilitacji czy ogolnej poprawy bytowej np wymianie sezonowej odzieży i dzieci i opiekunów jest to niewykonalne.

Małgorzata Wesołowska (Konin, )

#12987

To rozwiązanie jest bardzo potrzebne, zarówno z powodu godności rodziców, jak i potrzeb materialnych rodzin

Magdalena Deptuszewska (Warszawa, )

#12988

Podpisuję ponieważ prawa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz świadczenia na jakie mogą liczyć od Państwa są dalece niewystarczające dla umożliwienia tym osobom i ich opiekunom godnego życia i czerpania satysfakcji z życia.

Małgorzata Helman-Grubba (Gdańsk, )

#12989

Jestem mamą dziecka z niepełnosprawnością.

Agnieszka Mróz (Warszawa , )

#12997

Petycja jest zasadna

Lucyna Szabelska (Warszawa, )



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...