Czy psycholog powinien płacić szpitalowi za to, że pracuje? Czy psychoterapeuta lub psycholog kliniczny powinien płacić za edukację niezbędną do rozpoczęcia pracy w publicznym szpitalu 50.000 zł?

Komentarze

#2601

M.K

Małgorzata Krzemińska (Warszawa, )

#2610

Podpisuję, ponieważ jestem psychologiem i chciałabym sprawiedliwego traktowania mojego zawodu

Alicja Jakubczyk (Bolesławiec, )

#2612

Jestem psychologiem i w przyszłości rozpocznę szkolenie na psychoterapeute.

Monika Szymczak (Zapolice , )

#2617

Podpisuję, ponieważ uważam, że zawód psychoterapeuty staje się dostępny jedynie dla wąskiej części społeczeństwa i możliwość opłacenia sobie szkoły psychoterapeutycznej wymagają wyrzeczeń, ciężkiej pracy i rezygnacji z innych rzeczy od przyszłych psychoterapeutów. Jest to tym bardziej rażące, że jest to zawód potrzebny i konieczny społecznie. Czas to zmienić - inwestycja w psychoterapeutów jest inwestycją w zdrowie psychiczne społeczeństwa

Nika Micek (Kraków, )

#2622

Nie zgadzam się z dyskryminacją zawodu psychologa, jestem oburzona obecnie przyjętą praktyką, która obarcza przyszłym psychologów i terapeutów ogromnymi kosztami, nieraz wyzyskuje ich, a także odmawianiem przyjęcia do szkół terapeutycznych bez ogromu płatnych staży i praktyk. Uważam ze taki system wzmacnia jedynie wypalenie zawodowe wielu absolwentów psychologii i przebranzowienie się w celu uzyskana PODSTAWOWYCH środków do życia.

Marta Pawlikowska (Kraków, )

#2624

Chcę kształcić się po studiach by móc pomagać innym.

Julia Papiernik (Kraków, )

#2625

Jestem psycholożką

Maria Milewska (Warszawa, )

#2627

Podpisuję, ponieważ jestem studentką psychologii, a moim marzeniem jest pomagać ludziom w gabinecie terapeutycznym jako psychoterapeuta. W aktualnej jednak sytuacji, w której OGROMNE koszta za odpowiednie szkolenia i staże ponosi magistrant/początkujący psycholog, nie jestem pewna, czy mój cel będzie możliwy do osiągnięcia - jeśli sytuacja się nie zmieni, to bardzo prawdopodobne że kwota, jaką będę musiała wydać, aby osiągnąć swój cel, będzie dla mnie zbyt wysoka, co skutecznie uniemożliwi mi spełnianie marzeń i zmusi do podjęcia pracy w innej dziedzinie.

Weronika Pierzchała (Kraków, )

#2629

Psycholog NIE powinien płacić szpitalowi za możliwość pracy w nim!

Mikołaj Jabłoński (Lublin, )

#2640

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów popiera petycję.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów Zarząd Krajowy Sławomir Makowski (Łódź, )

#2647

Jestem psychologiem nie zgadzam się na ponoszenie kosztów za dalsze kształcenie

Iwona Perek (Warszawa, )

#2650

Jestem przyszłym psychologiem

Oliwia Gołkiewicz (Lublin, )

#2652

Podpisuję, ponieważ kończę studia psychologiczne i wiem, że muszę zrobić sobie przerwę przed dalszą edukacją, ponieważ nie stać mnie na kształcenie specjalizacyjne i muszę na nie zarobić. Uważam to za absurd, ponieważ edukacja w Polsce jest darmowa, oraz za coś bardzo przykrego, ponieważ wprowadza to poniekąd segregację finansową i przymusza mnie, i nie tylko mnie, do zmiany kierunku rozwoju ze względu na niewystarczające zasoby.

Aleksandra Tokarska (Kraków, )

#2654

Osobiście znam psychologów i mam pogląd na ich sytuację.

Michał Katusza (Antoniew, )

#2657

Popieram tę inicjatywę, również jako przewodnicząca Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów

Katarzyna Sarnicka (Żory , )

#2680

Chcę móc się rozwijać zawodowo.

Katarzyna Kutera (Ostrowiec Świętokrzyski, )

#2687

Uważam, że specjalizacja, kursy i szkolenia, różne formy doskonalenia zawodowego psychologów powinny być darmowe i dofinansowywane. Niemożliwe jest spełnianie wymogu ciągłego podnoszenia kwalifikacji przy stawkach obecnie preferowanych psychologom, szczególnie w sytuacji ogromnych nakładów finansowych, jakich te sposoby doskonalenia zawodowego obecnie wymagają.

Ewelina Kotysz (Pyskowice , )

#2690

Jestem studentem ostatniego roku psychologii i ta sytuacja jest dla mnie dramatyczna - kształcenie specjalizacyjne jest absolutnym wymogiem w pracy terapeuty, a to wiąże się z wysokimi kosztami, których zwykle nie da się pokryć z pensji początkującego psychologa. Zapotrzebowanie na specjalistów jest ogromne, szczególnie teraz, a niestety przez tę sytuację specjalistów jest niedobór, przede wszystkim jeśli kogoś nie stać finansowo na opiekę prywatną, lecz jest zdany na usługi na fundusz, gdzie czas oczekiwania na terapię sięga często roku lub nawet dłużej.

Ewelina Kowalska (Kraków, )

#2694

Podpisuję, ponieważ warunki pracy psychologa w Polsce to powód dla którego wyjechałam z kraju.

Michalina Dudziak (Warszawa, )

#2707

Chcę aby wreszcie dostrzeżono,jak ważny jest zawód psychologa i jego dalsze kształcenie po studiach,zdobywanie przez niego doświadczeń praktycznych i nauka specjalistycznej teorii.Wszyscy narzekają ze studia psychologiczne są bez przyszłości,fabryka bezrobotnych i inne głupoty a wielu osób po prostu nie stać na dalsze kształcenie mimo iż bardzo by chcieli.

Agata P (Kraków, )

#2710

Podpisuję, ponieważ chcę się dalej kształcić w kierunku psychoterapeutycznym, a nie chce z tego powodu się zadłużać.

Weronika Gajda (Katowice, )

#2715

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Popieram petycję. Jest w pełni prawdziwa.

Magdalena Jorkowska (Szczecin , )

#2731

uważam, że to bardzo istotna i brzemienna w skutki kwestia

Andrzej Dąbrowski (Kraków, )

#2752

Jako absolwentka psychologii mam poczucie niesprawiedliwości i bezsilności wobec warunków pracy w zawodzie w Polsce. Nieustannie spotykam się z wymogiem doświadczenia od potencjalnych pracodawców, które wiąże się z ogromnymi wydatkami finansowymi. Chcę walczyć o poprawę sytuacji psychologów na polskim rynku pracy

Anita Artemiuk (Warszawa, )

#2763

Całkowicie popieram petycję. Wielu zdolnym psychologów zasługuje na szansę, by zdobywać doświadczenie kliniczne bez konieczności płacenia za staże i praktyki. Większość z niech nie ma możliwości dokonać płatności.

Agnieszka Sadecka (Warszawa, )

#2768

Studiuję psychologie i chciałabym mieć szansę na to, by dalej się rozwijać

Izabela Mioduszewska (Warszawa, )

#2770

Kończę studia psychologiczne

Dominika Ścibór (Ścibór, )

#2771

Podpisuje ponieważ jestem studentka psychologii i chciałabym żeby w przyszłości było lepiej.

Kornelia Powąska (Wrocław , )

#2780

Zupełnie nieetycznym jest żądanie od absolwentów bądź studentów zapłaty za pracę, za którą tak jak każdej innej osobie pracującej, należy się godne wynagrodzenie. Gdzie zdobywać doświadczenie, jeśli nie w miejscach do tego przeznaczonych, które rzekomo mają niedobór rąk do pomocy?

Paulina Gawlińska (Warszawa, )

#2791

Jestem psychologiem i dalsze kształcenie zawodowe jest dla mnie niezwykle ważne i potrzebne w mojej pracy. Czesto zmuszona jestem zrezygnować z interesujacych mnie szkolen z uwagi na brak srodkow finansowych.

Nikoleta Janiewska (Mosty, )

#2795

Podpisuję, ponieważ sama chce zostać psychologiem

Natalia Osolińska (Kraków , )

#2797

Podpisuję, ponieważ obecne warunki rekrutacji na staż i sposób jego odbywania (płacenie za możliwość pomocy) na jakimkolwiek oddziale psychiatrycznym (i nie tylko) są skandaliczne.

Marzena Siarkiewicz (Warszawa, )