LEKARZE NIE PO ZAWODÓWCE- LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKI

Komentarze

#1223

Ludzie po zawodówkach "lekarskich" będą w niewielkim stopniu przygotowani na kwestie odnoszących się do postępowań z pacjentem oraz ich wiedza w ciągu tych kilku lat nie będzie wystarczająca, aby mogli się w odpowedni sposób nim zająć w porównaniu do lekarzy po 6 latach studiów i nierzadko 5 latach rezydentury.
W tak krótkim czasie szkoły zawodowe nie są w stanie przygotować młodych ludzi do leczenia kogokolwiek.

Marcin Piwowarczyk (Kłomnice, )

#1241

Nie chcę, żeby jakość leczenia jeszcze bardziej spadła

Aneta Kurzawa (Swarzędz , )

#1262

Ponieważ jakość kształcenia lekarzy w Polsce może ulec znacznemu pogorszeniu.

Paweł Somionka (Kraków , )

#1271

Podpisuje, ponieważ jestem absolwentem Uniwersytetu medycznego w Lublinie i wiem że aktualny sposób kształcenia nie daje wystarczającego przygotowania do zawodu lekarza a jest to opinia nie tylko moja jak też innych znanych mi absolwentów z innych uczelni, wiec dalsze upraszczanie sposobu kształcenia spowoduje wysokie prawdopodobieństwo że umiejętności i wiedza przyszłego personelu medycznego może nieść negatywne skutki w zdrowiu pacjentów.

Bartłomiej Ronek (Lublin, )

#1286

Kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych znacznie obniży poziom kształcenia. Nie zwiększy to jednak liczby lekarzy, ponieważ 1) nie zwiększa liczba miejsc na rezydenture, wiec dostaniemy średniej jakości lekarzy bez specjalizacji, co obniży poziom leczenia w Polsce, 2) dopóki nie poprawi się poziom ochrony zdrowia, warunki pracy lekarzy, a także ich płaca, lekarze dalej będą wyjeżdżać za granice, wiec co z tego, ze zwiększymy liczbę studentów medycyny, jeśli nie zostaną w Polsce i nie pójdą na rezydenture. Przez kszatlcenie lekarzy w zawodówkach, zawód ten straci również w opinii pacjentów, która już jest głęboko pogorszona przez działania rzadu i celebrytów, co spowoduje, ze pacjenci będą bali się chodzić do lekarza, nie będą się diagnozować i leczyć, co tylko zwiększy śmiertelność różnych chorób w Polsce, która już jest jedna z największych w Europie.

Aneta Wojtas (Katowice, )

#1289

Lekarz jusi być kształcony na najwyższym poziomie, nie w zawodówce.

Agata Kirchniawy (Wrocław, )

#1295

Ponieważ w pełni się zgadzam ze słowami tej petycji i tym ze ta decyzja przyniesie negatywny wpływ na nasza służbę medyczna, całe społeczeństwo ale także podejście innych krajów do współpracy z nami co jest kluczowe w rozwoju medycyny w naszej ojczyźnie i niezbędne do polepszania usług medycznych w przyszlosci.

Maria Kaczorowska (Poznań , )

#1301

Pomysł szkół zawodowych jest nieakceptowalny

Anita Wyka (Warszawa, )

#1344

Niszczy to opiekę zdrowotną w Polsce

Bartosz Domagała (Kraków, )

#1352

Uważam ze to bardzo niedobry pomysł ktory spowoduje że lekarze po zawodówkach beda zapelniac tylko puste etaty ale nie beda umieli leczyc ludzi. Tu chodzi o zdrowie i życie i nie ma żartów

Marta Bronikowska (Bydgoszcz, )

#1373

Nie zgadzam się z proponowanymi przez rządzących zmianami.

Dominika Ciuła (Kraków, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...