Petycja - sprzeciw wobec lokalizacji trasy w wariancie <44> KOLEI DUŻYCH PRĘDKOŚCI (CPK) w gminie Jelcz-Laskowice

Komentarze

#1207

Kolej przechodzi przez środek domu moich najblizszych

Magdalena Hołyńska (Oława, )

#1213

Nie zgadzam się na budowę kolei KDP w tym miejscu, ponieważ bardzo utrudni to nam mieszkańcom życie oraz zniszczy miejsca przeznaczone na rekreację i odpoczynek.

Anna Woźny (Jelcz-Laskowice, )

#1214

Nie zgadzam się na budowę KDP w pobliżu miejsca mojego zamieszkania ponieważ odetnie mieszkańców od tras rekreacyjnych i zmniejszy konfort życia.

Kamil Woźny (Jelcz-Laskowice, )

#1216

Interesuje mnie los Mamy Ziemi, ludzi na niej żyjącej w ciszy i spokoju, którym dla kultury konsumpcjonizmu i rozrostu chce zabrać się spokój i dom.

Sylwia Siwik (Katowice, )

#1221

To głupota!!

Kozieł Kinga (Jelcz-laskowice , )

#1241

Nie zgadzam się na zniszczenie naszych terenów rekreacyjnych i życia mieszkańców naszej gminy.

Agnieszka Stryczek (Jelcz-Laskowice , )

#1248

Banaszek

Wojciech Banaszek (Jelcz-Laskowice, )

#1252

Podpisuję ponieważ wyrażam sprzeciw dla realizacji tej inwestycji ponieważ zniszczy ona środowisko i infrastrukturę naszej miejscowości .

Robert Ronke (Jelcz-Laskowice, )

#1271

Czesto bywam w Chwalowicach, spaceruje, zbieram ziola, grzyby, maliny i nie wyobrażam sobie aby tak piekne tereny mialy utracic swoja magie.

Alina Buczak (Mettmann, )

#1273

Mieszkam koło kolei i wiem jak bardzo utrudnia to zycie

Konrad Strzelbicki (Miłoszyce, )

#1283

Tu mieszkam i się nie zgadzam

Radek Świtoń (Chwałowice, )

#1297

Ta trasa jest niedopuszczalna, znajduje się blisko terenów zamieszkania, które mieszkańcy wybrali ze względu na spokój. Kolej przecina główne trady w kierunku miasta powiatowego Oławy oraz jedyny wylot w stronę miasta Namysłów, a więc przecina gminę J-L w bardzo niekorzystny sposób

Paulina Laskowska (Jelcz-Laskowice , )

#1305

Zależy mi bardzo na stadninie - tak wyjątkowe miejsce na ziemi nie powinno zniknąć - dlatego ten przebieg kolei jest po prostu zbrodnią

Maryia Skrundzeuskaya-Kastelik (Mnich, )

#1332

Po nowym roku będę mieszkanką Chwalowic i nie zgadzam się na budowę tutaj kolei. Jest dookoła mnóstwo lasów, w których żyją zwierzęta i wypoczywają ludzie. Lasy to zielone płuca dla całej okolicy. Nie wolno ich niszczyć. Nie wolno też zabierać ludziom domów, bo to dorobek ich całego życia. Większość ludzi przeprowadza się do Chwalowic szukając tu ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Nie zabierajcie nam tego!! Pozwólcie nam żyć spokojnie!!

Wioletta Malkowska (Jelcz-Laskowice, )

#1339

Podpisuję ponieważ linia granatowa 44 przechodzi m.in. przez dom mój, brata oraz ekologiczną plantację i sad ojca z wysoko wyspecjalizowana infrastrukturą, studnią, szklarniami, liniami kroplującymi nasze jedyne źródło dochodu które budowaliśmy za zaciągnięte kredyty.

Renata Jaskowska (Groblice, )

#1340

Chce ocalić staw w Jelczu-Laskowicach oraz cenne przyrodniczo tereny w okoł planowanej inwestycji

Agnieszka Szkopek (Wrocław, )

#1353

Wariant 44 jest najmniej korzystny

MARCIN HNATIUK (Oława, )

#1378

Iwona Bobińska

Iwona Bobińska (Nowy dwór , )

#1380

Kamila Dudek

Kamila Dudek (Jelcz-laskowice , )

#1385

Nie zgadzam się na wariant granatowy. W planie zagospodarowania nie było informacji, że pod oknami zbudują nam tory. Poziom hałasu i wibracji będzie przekroczony. Nie ma możliwości aby tego uniknąć. Jako mieszkańcy Groblic będziemy składać pozew zbiorowy do sądu, jeśli wariant granatowy będzie podany do realizacji. Nie pozostawi się nam wyboru. Hałas, zmiana zagospodarowania terenu niebrana wcześniej pod uwagę, utrudnienia komunikacyjne, zniszczenie i wywłaszczenie działek, narażenie na czynniki szkodliwe dla zdrowia, spadek cen nieruchomości. Jest o co walczyć.

Marta Żak (Groblice, )

#1388

Szanujemy chęć wybudowania nowoczesnej kolei, jednak bez głębszej - jak sądzimy - analizy poprowadziliście Państwo wariant 44 przez nasze domy. To da się zrobić lepiej, prosimy o wybór trasy odleglejszej od naszych zabudowań. Cenimy sobie ciszę, spokój, otaczającą nas przyrodę, lasy. Bardzo prosimy również to uszanować.

Michał Sołtys (Chwałowice, )

#1394

Petycję podpisuję, ponieważ Chwałowice to malownicza wieś położona tuż przy lesie nieskażona zanieczyszczeniami. Znajduje się tutaj wiele gatunków roślin i zwierząt a mieszkańcy cieszą się ciszą, czystym powietrzem i bezpieczeństwem. Zdecydowanie nie chcemy trasy kolejowej w wariancie 44

Anna Najdek (Chwałowice, )

#1396

Mieszkam w Jelczu-Laskowicach od 2004 roku. Cisza, spokój, rekreacja na terenie pierwszego stawu. Wariant 44 nie do przyjęcia.

Adrian Goldwasser (Jelcz-Laskowice, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...