Sprzeciw wobec wycinki roślin i asfaltowania leśnych ścieżek wzdłuż Warty do Owińsk.

Komentarze

#623

To chyba nie wymaga wytłumaczenia 😡

Wałach Gabriela (Wisła, )

#624

POPIERAM CEL WAŻNY DLA LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

Krystyna Leśniewska (Gdańsk, )

#629

Asfalt w lesie chory pomysł , ścieżki asfaltowe to w mieście .

Krzysztof Hoppel (Koziegłowy , )

#639

Podpisuję, ponieważ teraz jest dobrze, poprawić można tylko niektóre miejsca, ale nie asfaltem. Rowerem można jeździć również po leśnych ścieżkach.

Katarzyna Mańkowska (Poznań, )

#643

Przebieg Wartostrady w tym miejscu powinien uwzględnić dziki charakter otaczającej ją przyrody. Bezpieczna asfaltowa ścieżka rowerowa powinna prowadzić wzdłuż ul. Radojewo/Naramowickiej jako idealne połączenie rowerowe nie tylko rekreacyjne, ale i dla dzieci do szkoły, dorosłych do pracy, centrum miasta itp.

Natalia Goślicka (Poznań , )

#644

Drogę rowerową o nawierzchni bitumicznej należy zbudować wzdłuż ulicy Naramowickiej i ulicy Radojewo, aby połączyć miasto z drogą rowerową zbudowaną kilka lat temu przez powiat od granic Poznania do Biedruska. To jest ciąg używany przez rowerzystów w celu komunikacyjnym. Natomiast droga rowerowa wzdłuż Warty służy przede wszystkim rekreacji i jako taka powinna bezwzględnie pozostać w stanie naturalnym.

Grzegorz Tomaszewski (Poznań, )

#646

Podpisuje ponieważ nie chce żeby powstała tam asfaltowa ścieżka. Jeżdżę ta droga na rowerze mtb i gravela i nie potrzebny jest tam asfalt

Agnieszka Krutnik (Poznan, )

#658

Utwardzanie naturalnych ścieżek polnych, leśnych czy ścieżek w pobliżu rzeki poprzez ich asfaltowanie jest w kontekście, o którym mowa nieuzasadnione, tak samo jak nieuzasadnione jest wydatkowanie środków na ten cel. Zrozumiałym i popartym logicznymi argumentami byłoby stworzenie chodnika i bezpiecznej trasy rowerowej lub chodnika z dopuszczonym ruchem rowerowym wzdłuż ul. Naramowickiej w kierunku Biedruska. Sugeruję przeanalizowanie tej wielokrotnie sygnalizowanej przez mieszkańców Moraska, Radojewa, Umultowa propozycji pod kątem realizacji potrzeb społecznych i celowości angażowania i wydatkowania środków pieniężnych.

Aleksandra Kuźmicz (Poznań, )

#660

Brzego Warty nie służą tylko do jazdy na rowerze, a asfaltowanie drogi wiąże się z nieodwracalnymi zmianami i degradacją naturalnej przestrzeni. Wartostrada to duża inwestycja, pociągająca za sobą nadmiarową obecność ludzi, śmieci i światła ignorując fakt, że zwierzęta potrzebują dostępu do rzeki bez asfaltu...

Anka Gregorczyk (Poznań, )

#661

Nadwarciański szlak rowerowy jeżeluz ma być utwardzony to nie asfaltem. Proszę zobaczyć jak to zrobiono na trasie jez. Rusałka - jeż. Strzeszyńskie

Kamil Kwiatkowski (Plewiska, )

#667

Asfaltowa droga rowerowa już jest w stronę biedruska! Zalanie betonem nsru w stronę Radojewa zabierze ostatni kawałek w miarę dzikiej zieleni mieszkańcom Naramowic, Winograd i Piatkowa

Michał Sakowski (Poznań, )

#669

W takie miejsce powinna być wkomponowana ścieżka z naturalną nawierzchnią, nie odbiegającą od otaczającej przyrody (np. szutrowa).

Radosław Wypychowski (Bielawy, gm. Kazimierz Biskupi, )

#677

Kto widział w życiu beton w lesie?

Piotr Korcz (Poznań, )

#687

Dość betonu w tym mieście

Przemek Skrzypczak (Poznań , )

#691

Jestem przeciwko wycince drzew w Poznaniu i okolicach! Rzeka znika w oczach, miasto jest betonowane! Musimy się opamiętać!!

Anna Szymańska (Poznań, )

#693

To jest absurdalny pomysł, aby ingerować w przyrodę bo komuś nie podoba się leśna droga rowerowa.

Michał Skrzypczak (Zalasewo, )

#704

Jestem bardzo za nowymi trasami rowerowymi, szczególnie w pięknych okolicach Poznania. Ale nie trzeba dawać asfaltu! Wystarczy, że będzie w miarę równo i przejezdnie. Nie trzeba od razu aż tak ingerować w przyrodę.

Katarzyna Jankowiak (Poznań, )

#705

Podpisuję, ponieważ uważam pomysł betonowania położonych w lesie dobrych jakościowo dróg za wyjątkowo głupi i szkodliwy. Jeżeli ktoś nie umie jeździć po leśnych traktach, ma do wyboru wiele kilometrów betonu w mieście. Myślę, że te pieniądze można wydać o wiele lepiej.

Marcin Górecki (Poznań, )

#706

Nie zgadzam się na kolejną niepotrzebną wycinkę zieleni i lanie asfaltu na terenie lasu nad Wartą. Ucieknie stamtąd zwierzyna. Rowerzyści, którzy nie potrafią poruszać się traktem leśnym mają do wyboru masę innych dróg rowerowych w mieście.

Sylwia Staniszewska (Poznań, )

#709

Uważam, że powinniśmy chronić ostatnie ostoje dzikiej przyrody przed zabetonowaniem. Taka inwestycja ma ogromny wpływ na środowisko naturalne - zaburza korytarze migracyjne zwierząt, zmniejsza bioróżnorodność. Transport Rowerowy tak, ale nie kosztem ostatnich ostoi dzikiej przyrody w Poznaniu i okolicach.

Magdalena Genow-Jopek (Poznań, )

#710

Drzewa to nasza przyszłość, a nie pseudonowoczesne pomysły prezydenta i jego kolegów.

Olga Kamińska-Nowicka (Poznań, )

#716

Podpisuję, ponieważ teren ten musi pozostać w swoim naturalnie pięknym, niezmienionym kształcie.

Monika Kwiatkowska (Tarnowo Podgórne , )

#719

podpisuję, ponieważ jestem przeciwny niszczeniu przyrody prez bezmyślne zalewanie jej asfaltem

Jerzy Pospiech (Poznań, )

#722

Jestem przeciwna sztucznym nawierzchniom na naturalnych ścieżkach. Wiele km przejechałam po lasach i jeśli ktoś lubi to, to nie musi bić rekordów prędkości na szosowych oponach.

Joanna Pospiech (Poznań , )

#740

NIE dla prowadzenia dróg rowerowych KOSZTEM zieleni wysokiej i niskiej. Proszę budować te drogi kosztem tras samochodowych, bo mamy ich nadmiar.
NIE dla "ułatwień" w niszach leśnych - las w pobliżu czy obrębie miasta jest potrzebny mieszkańcom w stanie nienaruszonym.

Paulina Suszka (Poznań, )

#747

Absurdalnym jest asfaltowanie lasu. Są inne materiały i co ciekawe tańsze, lepiej nadające się do utwardzania ścieżek w lesie.

Arkadiusz Peters (Zalasewo, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...