Siłownia Outdoorowa dla miasta Brzozów

Urząd Miasta Brzozów
Burmistrz Miasta Brzozów – Józef Rzepka
Zastępca Burmistrza Miasta Brzozów– Maria Rymarz

36-200 Brzozów

Urząd Miejski
ul. Armii Krajowej 1
(013) 43-410-50

 

Outdoor fitness to szeroko pojęte ćwiczenia wspomagające rozwój fizyczny, wykonywane na świeżym powietrzu, z pomocą urządzeń podobnych do tych, które znajdują się na siłowniach.


Urządzenia do wykonywania ćwiczeń, w swej konstrukcji wykorzystują stal, elementy z tworzywa sztucznego i gumy. Wszelkie mechanizmy takie jak łożyska, przeguby, amortyzatory czy elementy cierne, zostały tak dobrane aby zapewnić pełną bezobsługowość i odporność na czynniki zewnętrzne.


Urządzenia do siłowni zewnętrznej Outdoor Fitness można podzielić na dwie grupy :
- urządzenia do treningu siłowego – np.: sztanga, wiosła, motyl
- urządzenia do ćwiczeń koordynacji i wytrzymałości np.: twister, steper, rowerek, narciarz

Chcemy, aby w naszym mieście również powstała taka siłownia, która u młodych ludzi byłaby niezwykle cenionym obiektem sportowym. Jest to coś innego, nadzwyczajnego, a zarazem coś cenionego w dzisiejszym świecie. Siłownia pozwoliłaby spełniać się nie tylko sportowcom, ale również tym wszystkim, którzy pragną prowadzić zdrowy tryb życia. Uniwersalność i różnorodność urządzeń sprawiłaby, że każdy z odwiedzających nasze miasto, znalazł by coś dla siebie.

W Polsce jak i nawet w naszym województwie, możemy spotkać się z takimi obiektami, lecz jest to jeszcze nowość, a więc warto by było spróbować czegoś takiego i w naszym mieście. Siłownia zaopatrzona była by w bardzo ciekawy sprzęt. Proponujemy, by w naszym mieście znalazły się takie maszyny jak: wyciąg podwójny, odwodziciel, poręcze, wyciąg górny, rowerek rehabilitacyjny itp.

W naszym mieście znajduje się wiele miejsc na powstanie takiej siłowni m.in. Park Jordanowski, boisko szkolne przy Gimnazjum nr.1 w Brzozowie, plac przy Przedszkolu Samorządowym nr. 2 itp.

Jesteśmy głęboko przekonani iż Urząd Miasta Brzozowie oraz Burmistrz Miasta Brzozowa przychylą się do naszej inicjatywy. Do listu dołączamy podpisy osób, które wyraziły swoje poparcie dla powyższej petycji i świadczą o tym, że siłownia znalazła by zainteresowanie w naszym mieście.


Serdecznie dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i podpisując się niżej pragniemy dopowiedzieć, że nie jest to tylko nasz pomysł, ale wszystkich miłośników zdrowego trybu życia
Jakub Kundzierewicz

e-mail: kubas96_11@o2.pl


Jakub Kundzierewicz    Skontaktuj się z autorem petycji