Skatepark i pumptrack w gminie Łubianka

Petycja w sprawie wybudowania w gminie Łubianka (powiat toruński) skateparku i pumptracka.

 

Stowarzyszenie 553: w imieniu mieszkańców gminy Łubianka

Do: wójt gminy Łubianka
Jerzy Zająkała
al. Jana Pawła II nr 8
87-152 Łubianka

 

PETYCJA

Szanowny panie wójcie

Na podstawie art. 63 Konstytucji RP oraz art. 2 ustawy w dnia 11 lipca 2014 roku o petycjach (tj. Dz.U. 2018 poz. 870), działając w interesie publicznym, składamy Panu, w imieniu grupy mieszkańców gminy Łubianka, petycję dotyczącą wybudowania w naszej gminie, do końca obecnej kadencji samorządu, miejsca rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży, czyli skateparku i pumptracka. My, niżej podpisani, prosimy pana o sfinansowanie i wykonanie tej inwestycji z dostępnych środków finansowych.

Od kilku lat liczba mieszkańców naszej gminy stale rośnie. Przede wszystkim jest to efektem migracji, głównie z Torunia. W naszej gminie osiedlają się rodziny, a więc zarówno dorośli, jak i dzieci czy młodzież. Nie należy także zapominać o młodych ludziach z rodzin, które mieszkają w tutaj "z dziada - pradziada".

Chociaż infrastruktura sportowa w naszej gminie jest na dobrym poziomie (hale sportowe przy szkołach, kilka boisk, korty tenisowe), brakuje jednak miejsca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, na rowerze czy deskorolce. Owszem, są ścieżki rowerowe, ale młodzi ludzie nie raz dawali temu wyraz, choćby na forach internetowych, że chcieliby, aby w gminie powstał skatepark i pumptrack, czyli specjalne tory do uprawiania sportów ekstremalnych, zarówno na rowerze, jak i na deskorolce czy hulajnodze.skatepark-gfa3b3941f_1920.jpg384811.jpg

Młodzi mieszkańcy naszej gminy są tak bardzo oczekują takiej przestrzeni, że postanowili wybudować jej namiastkę w Łubiance.

285058470_381322834042487_8748917934751812298_n.jpg

285070465_381322887375815_4609876708402549271_n.jpg

Tym młodym ludziom bezwzględnie należy się szacunek za dążenie do celu, ale też może warto wreszcie ich wysłuchać, tego, jakie mają potrzeby, i je spełnić. To właśnie młodzi ludzie mają być przyszłością tej gminy, trzeba robić wszystko, by z niej nie wyjechali, trzeba ich tutaj zatrzymać. A może być o to trudno, jeśłi samorząd nie oferuje im zbyt wiele miejsc i przestrzeni do spędzania czasu wolnego, tak, by nie musieli korzystać z prowizorki albo profesjonalnych skateparków czy pumptracków, których nie brakuje w ościennych gminach czy w Toruniu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybudowanie tego typu przestrzeni wiąże się z kosztami, ale też i wiemy, jak wiele jest możliwości uzyskania sporego dofinansowania. Ostatnio do naszej gminy trafia wiele rządowych złotówek, choćby na budowę dróg, więc może warto pomyśleć o jakimś projekcie, dzięki któremu można by sfinansować budowę skateparku i pumptracka. Choćby tak, jak to zrobiły niedawno władze Starego Sącza, które pozyskał niemal 100-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Panie wójcie - skateparki lub pumptracki znajdują się w wielu miejscowościach naszego powiatu: w Chełmży oraz w gminach: Czernikowo, Lubicz, Wielka Nieszawka. Tam młodzi ludzie mają miejsce, w którym mogą się wyszaleć i pojeździć na rowerach czy deskorolkach szybciej, ale i zarazem bezpieczniej, niż na ścieżce czy chodniku. Czy młodzież z naszej gminy jest gorsza od nich, że nie może się takiej inwestycji doczekać?

Dwa lata temu została przeprowadzona na Facebooku ankieta dotycząca potrzeb młodych ludzi z naszej gminy. Aż 50,3 proc osób, które ją wypełniły, wskazały na potrzebę wybudowania skateparku (pierwszy wynik w głosowaniu), zaś 26,7 proc - na pumptrack (czwarty wynik w głosowaniu).

Nie bądźmy obojętni na potrzeby młodych ludzi!

W Pana ręce powierzamy decyzję o spełnieniu oczekiwań młodych mieszkańców naszej gminy. Jednocześnie oczekujemy, że sprawa zostanie potraktowana jako pilna i ustosunkuje się Pan do niej pisemnie w terminie 30 dni od daty otrzymania na podany poniżej adres.

 

DO WIADOMOŚCI:

Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

-----------------------------------------------------------------------

Podmiotem wnoszącym petycję, który jest grupą osób fizycznych, jest Stowarzyszenie 553. Adres do korespondencji: Stowarzyszenie 553, ul. Wojska Polskiego 12, 87-152 Zamek Bierzgłowski (Ustawa z dnia 11 lipca 2014 o petycjach (tj. Dz.U. 2018, poz. 870).

-----------------------------------------------------------------------

Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych:

zgodnie z art. 13 oraz art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych, w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.5.2016, str. 1), zwanego dalej RODO informujemy, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie 553, ul. Wojska Polskiego 12, 87-152 Łubianka

2. Będziemy przetwarzać Pani/Pana dane osobowe w celu przedłożenia powyższej petycji wójtowi gminy Łubianka oraz marszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego.

3. Z Administratorem można skontaktować się przesyłając e-mail na adres: kontakt@stowarzyszenie553.pl. a także za pośrednictwem poczty tradycyjnej, pod wskazanym powyżej adresem siedziby Administratora.


Radosław Kowalski, Stowarzyszenie 553    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Radosław Kowalski, Stowarzyszenie 553 do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )