SMG_ Osiedle Numer 1

 Do: Zarząd Społdzielni Mieszkaniowej Górczewska

       Józef Bech

       Małgorzata Cichocka

       Grzegorz Kretkiewicz

 

 

        Jako mieszkańcy Osiedla numer 1 podlegającego pod Spółdzielnie Mieszkaniową ,,Górczewska”, czujemy się mocno zaniepokojeni informacja z ostatniego posiedzenia Rady Osiedla nr1, z dnia 5 marca 2020, jakoby brak było jakichkolwiek informacji na temat prac wykonanych w ciągu ostatniego roku na terenie wspólnym Osiedla numer 1, a kwota jaka została zabudżetowana w wysokości 500 tys. złotych, pozostawała cały czas w zawieszeniu i nie została nijak spożytkowana przez Rade.

W imieniu własnym, jak i pozostałych mieszkańców prosimy Zarząd o weryfikacje sytuacji i wyjaśnienie, kiedy i jakie prace zostanę wykonane, jak również o pociągniecie do odpowiedzialności osób, które przyczyniły się do trwającego tak długo, zamrożenia środków na remonty.

Pragniemy również zauważyć, że Osiedle numer 1 w sposób drastyczny rożni się od pozostałych osiedli wchodzących w skład SMG. Tereny wspólne nie były tutaj remontowane od dłuższego czasu, a osiedle jest mocno zaniedbane, co bardzo negatywnie wpływa na odbiór zarówno samego SMG jak i organów jej podlegających.

Na przykładzie sytuacji omawianej na ostatniej RO1, zwracamy uwagę Zarządu na chaos komunikacyjny, jak i rozmywanie odpowiedzialności, jakie panuje wśród organów podlegających SMG. Odpowiedzialność za brak zagospodarowania środków z mienia wspólnego i stagnacje remontową był na posiedzeniu z 5 marca przerzucany z Rady Osiedla kolejno na Administracje Osiedla numer1 oraz Rade Nadzorczą, a z Rady Nadzorczej na Radę Osiedla i Administrację. W rezultacie powstałej przepychanki nie ustalono ani kolejnych kroków, ani akcji, które mogłyby pomóc w efektywnym zarządzeniu środkami.  

Jako mieszkańcy, chcielibyśmy mieć pewność, że Zarząd czuwa nad sytuacja i jest w stanie sporządzić szczegółowy wykaz kompetencji, jak i zakres odpowiedzialności dla organów podległych, tak by w przyszłości uciąć podobne dyskusje i sprowadzić je na właściwy tor.

Ponadto,  chcemy mieć jasny obraz i wpływ na prace, jakie mają być wykonywane za środki wspólne mieszkańców. W naszym mniemaniu, na osiedlu jest bardzo wiele do wykonania, a postawienie słupków, o których mowa była na posiedzeniu, ma bardzo niski priorytet w porównaniu z dziurami w chodnikach, brakiem wystarczającej ilości oświetlenia, czy koszy na śmieci.  

Uważamy, że dyskusje na temat rozporządzania środkami wspólnymi powinny być podejmowane przy aktywnym udziale lokatorów, a wybierane być może metodą glosowania ogólnego, tak by zapobiec priorytetyzowaniu tych czynności, w których członkowie RO1 mają przede wszystkim interes prywatny. Chciałabyśmy również poznać szczegółowy plan Zarządu, jak i nowopowstałej Rady Osiedla numer1 ( po najbliższych wyborach) na rewitalizacje osiedla numer 1 i wykonanie w nim niezbędnych prac remontowych w ciągu najbliższej kadencji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marta Gaczkowska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook