Stanowcze NIE dla S5 w Gminie Dobromierz

Do zarządu GDDKiA oraz wykonawcy inwestycji WYG International Sp. Z o.o.

Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała, że my mieszkańcy gminy Dobromierz mamy ograniczone możliwości na wykonywanie wszelkich działań mających na celu zmianę przebiegu trasy autostrady A4 i drogi ekspresowej S5 przez nasze malownicze, ciche i spokojne tereny. Dlatego też powstała niniejsza petycja, która wyraża nasz sprzeciw na realizację wyżej wymienionej inwestycji.

Zwracamy się jednocześnie z prośbą o zaprzestanie podejmowania kluczowych decyzji dotyczących tej budowy w tak trudnym dla nas wszystkich czasie, by po ustaniu epidemii móc zorganizować spotkanie informacyjne dla wszystkich mieszkańców, którym ta sprawa nie jest obojętna i którzy nie dają na nią zgody. Nie chcemy pozwolić, by te trasy przebiegały tuż obok naszych domów. Nie chcemy narażać siebie i naszych rodzin na notoryczny hałas i zanieczyszczenie powietrza, nie dajemy również przyzwolenia na zniszczenie naszego pięknego krajobrazu. Bowiem ta inwestycja przecina wiele punktów naszej gminy, bogatych w faunę i florę.

Na terenie naszej gminy, w miejscowości Szymanów, w bardzo małej odległości od planowanej inwestycji mieści się Stadnina Koni – miejsce odpoczynku i rekreacji dla miłośników zwierząt, przyrody oraz sportu. Odbywają się tu zajęcia hipoterapii dla osób niepełnosprawnych, dla których cisza i spokój w trakcie zajęć są bardzo ważne. Oprócz tego w kompleksie stadniny znajdują się również staw oraz mini zoo, które są miejscem bytowania zwierząt, takich jak muflony, alpaki, kozy, kaczki krzyżówki, kurki wodne i zimorodki. Realizacja tej inwestycji w tak bliskiej odległości od wymienionych wyżej atrakcji może spowodować, że stadnina straci na zainteresowaniu, co nie wróży jej dobrej przyszłości. Co więcej zwierzęta tu bytujące zostaną zagrożone lub będą musiały zostać przesiedlone w inne miejsce, co wiąże się z ogromnym stresem dla nich.

Również w Szymanowie na trasie tej drogi znajduje się około dwunastu cennych dębów. Wycinka tych drzew byłaby wielką stratą dla przyrody.

Gmina Dobromierz jest również bardzo atrakcyjnym terenem pod budowę domów jednorodzinnych. Wiele osób decydując się na zakup działek, robiło to z myślą o cichej, spokojnej i malowniczej okolicy, a zarazem by mieć blisko do pracy. W ostatnich latach sprzedaż i wartość gruntów, domów i mieszkań bardzo wzrosła, mimo to wiele rodzin zdecydowało się na życie tutaj. Czujemy się przez to oszukani, że nigdzie ta ogromna zmiana urbanistyczna nie była uwzględniona w planach zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli inwestycja dojdzie do skutku wiele osób będzie pokrzywdzonych, gdyż ceny na rynku nieruchomości spadną.

My mieszkańcy gminy Dobromierz nie możemy zgodzić się na tą budowę, bowiem wpłynie ona niewątpliwie bardzo źle na nasz komfort życia. Dlatego mówimy stanowcze NIE dla tej inwestycji.  

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej sprawy.

Z poważaniem.

Mieszkańcy Gminy Dobromierz


Mieszkańcy Gminy Dobromierz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mieszkańcy Gminy Dobromierz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...