Stop budowie masztów 5g

Przedstawiciele służby zdrowia na całym świecie nie chcą przyznać, że nadwrażliwość na pole elektromagnetyczne to powszechny problem, a fale emitowane przez komputery, telefony komórkowe, nadajniki Wi-Fi czy linie wysokiego napięcia stanowią dla nas realne zagrożenie.

Nadwrażliwość na pole elektromagnetyczne najczęściej nazywana jest angielskim skrótem EHS (electromagnetic hypersensitivity). Pod określeniem tym kryje się cały szereg objawów: od bólu głowy i problemów z koncentracją, przez bezsenność, aż po przemęczenie i podrażnienia skóry.

Mimo ogólnie przyjętej nazwy schorzenie to nadal ignorowane jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i inne instytucje związane ze służbą zdrowia, które za nic nie chcą przyznać, że pole elektromagnetyczne generowane przez domowe urządzenia elektroniczne, komputery, komórki czy linie wysokiego napięcia naprawdę może nam szkodzić.

 

Władze Francji posunęły się jeszcze dalej, ogłaszając, że pole elektromagnetyczne odpowiada za rozwój nie tylko EHS, ale też licznych odmian raka, na co podatne są przede wszystkim małe dzieci. W zeszłym roku zakazano tam korzystania z sieci WiFi na terenach przedszkoli. Pojawił się również nakaz wyłączania ich, gdy w szkole nie odbywają się lekcje dla dzieci powyżej 11. roku życia.

 

5G  używa nowego pasma bardzo wysokich częstotliwości -na chwilę obecną do 71 GHz. Są to tzw. fale milimetrowe. Ponieważ takafala jest bardzo krótka, nie dociera ona daleko i jest pochłaniana przez ciała stałe: przedmioty,drzewa,ściany budynków. Spowoduje to konieczność postawienia ogromnej liczby anten nadawczych (w warunkach miejskich nawet co 20-150 metrów) -na słupach, lampach ulicznych, znakach drogowych i wbudynkach. 5G oznacza również nadajniki w urządzeniach domowych (lodówce, pralce, telewizorze itd.) tzw. „Internet rzeczy”. Sprzęty te będą nas napromieniowywać w naszych domach 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Spowoduje to drastyczny wzrost zanieczyszczenia elektromagnetycznego środowiska na skalę, jakiej świat dotąd nie widział. Rząd podniósł aż 100-krotne normy dopuszczalnego promieniowania. Jakby tego było mało, kilka firm dostarcza łączność 5G również z przestrzeni kosmicznej, gdzie umieszcza tysiące satelit na niskich i średnich orbitach ziemskich. Każdy z nich  emituje fale milimetrowe o bardzo dużej mocy, rzędu nawet kilku milionów wat. Satelity te  umieszczone w magnetosferze. Zaburzenia, jakie mogą powodować w środowisku elektromagnetycznym Ziemi, mogą się okazać nawet poważniejszym zagrożeniem dla życia na planecie niż promieniowanie z anten naziemnych. Sieć 5G wdraża się bez uprzedniego przeprowadzenia jakichkolwiek badań nad jej bezpieczeństwem dla ludzi i środowiska, a wiedza nt. szkodliwości stosowanych obecnie częstotliwości nie napawa optymizmem. Dlatego naukowcy apelują o redukcję niebezpiecznego dla zdrowia elektrosmogu (The International EMF Scientist Appeal) oraz o moratorium na wdrażanie nieprzebadanej technologii 5G (The 5G appeal). Niestety milionowe nakłady na lobbing ze strony branży telekomunikacyjnej powodują, że rządzący nie są skłonni ich posłuchać.5_g_informacje.png

 

Dlatego powstała petycja przeciwko budowaniu masztów 5g.

Proszę o podpisanie sie .

Musimy działać wspólnie,aby zwalczyć tą technologie i zatrzymać budowe kolejnych nielegalnych masztów.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Martina Nowicka do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...