Stop likwidacji Bibliotek Pedagogicznych na Warmii i Mazurach!

Drogi Czytelniku Biblioteki Pedagogicznej!

My, pracownicy WMBP w Elblągu, w której skład wchodzi Biblioteka Główna w Elblągu i 9 Filii : Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Iława, Lidzbark Warmiński, Morąg, Nowe Miasto Lubawskie, Ostróda, Pasłęk- jesteśmy głęboko zaniepokojeni planowaną restrukturyzacją, a mówiąc wprost - likwidacją sieci bibliotek pedagogicznych.
Dla całej społeczności lokalnej, oprócz działalności typowo usługowej, Biblioteka prowadzi szereg działań o charakterze kulturalno- światowym. Organizuje różnego rodzaju wystawy, konferencje, seminaria, promocje książek, spotkania autorskie. W Bibliotece organizowane są bezpłatne zajęcia skierowane do odbiorców w każdym wieku, począwszy od przedszkola, poprzez uczniów i studentów, po osoby dojrzałe chcące się uczyć. Angażujemy się w akcje związane ze środowiskiem lokalnym: Święto Chleba, Dni Papieskie i inne. Za udział, w których otrzymujemy nagrody uznania.
Podsumowując - edukacja całego społeczeństwa jest rzeczą najwyższej wagi. Ten, kto chce zaszkodzić sieci bibliotek pedagogicznych i nie widzi sensu jej utrzymania, szkodzi bezpośrednio ludziom, którzy chcą się uczyć i podnosić swoje kwalifikacje. W ten sposób Warmińsko-Mazurskie stanie się zaściankiem Polski, z którego kto tylko może będzie uciekał, bo nie będzie miał tu żadnej szansy na rozwój. Czy tego chcemy? Czy na tym ma polegać „Polska w budowie” i wyrównywanie szans edukacyjnych?
Jeśli chcesz korzystać z oferty naszej Biblioteki - złóż podpis przeciwko likwidacji.

http://moodle.wmbp.edu.pl/file.php/1/pliki_strony/logo_WMBP.jpg


Pracownicy WMBP w Elblągu    Skontaktuj się z autorem petycji