Stop masowym odstrzałom zwierzyny w Wielkopolskim Parku Narodowym!

Do

Władze samorządowe gmin: Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Brodnica, Dopiewo, Kórnik

Dyrekcja Wielkopolskiego Parku Narodowego

Mówimy STOP dla masowych odstrzałów w Wielkopolskim Parku Narodowym!

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec masowego odstrzału zwierzyny w Wielkopolskim Parku Narodowym (WPN).

Domagamy się aktywnej ochrony przyrody w Polsce, a w szczególności zdecydowanych działań władz samorządowych gmin - Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Stęszew oraz Brodnica, Dopiewo i Kórnik, w celu zapobieżenia akcji masowego odstrzału zwierzyny na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Zwracamy się do władz samorządowych, bo to właśnie na wójtach, burmistrzach i radnych ciąży obowiązek reprezentowania nas obywateli i kto nie jak właśnie Państwo powinniście zadbać o pełną i dostępną dla wszystkich informację. To Państwo powinni zatroszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców, turystów a przede wszystkim naszych dzieci i młodzieży, tak chętnie korzystających z pięknych terenów WPN i okolic.

Oczekujemy od Państwa zajęcia się sprawą w trybie pilnym. Oczekujemy rozmów, spotkań z mieszkańcami, informacji na stronach internetowych i konkretnych efektów.

Pozwolenie na polowania w Parkach Narodowych uważamy, de facto, za likwidację parków.

Do wiadomości:Minister Ochrony Środowiska - Pan Henryk Kowalczyk

 

Uzasadnienie:

Dopuszczenie możliwości polowań w parkach narodowych, a w szczególności w Wielkopolskim Parku Narodowym uważamy za zaprzeczenie idei Parków Narodowych i zawłaszczenie praw do nich przez lobby myśliwych.

Jak ma się to do istoty rezerwatów, zwłaszcza ścisłych? Jako całkowicie niewiarygodne uznajemy uzasadnienie przyczyn odstrzału dzików - choroby jako zagrożenie dla interesów gospodarczych.

O słabej wiarygodności tej argumentacji świadczy, wymieniana w jednym zdaniu z odstrzałem dzików, chęć polowań na jelenie i inną zwierzynę.

Jesteśmy przekonani, że liczne akcje myśliwych, typu „odstrzał dzików”, „odstrzał jeleni” „odstrzał łosi”, „odstrzał żubrów”,  „odstrzał wilków” mają tą samą, patologiczną motywację, a preteksty znajdowane są ad hoc.

Zwracamy uwagę, że Park Narodowy po masakrze zwierząt nigdy nie wróci już do swojej roli, gdyż trudno przekonać ludzi do ochrony zwierząt, roślin i przyrody w miejscu gdzie uprzywilejowana grupa miała możliwość bezkarnego zabijania.

W kolejności możemy spodziewać się odstrzału ptaków (choroba papuzia i grypa azjatycka oraz zagrożenie hodowców drobiu), odstrzału lisów (możliwa wścieklizna i zagrożenie hodowców zwierząt futerkowych).

Już upokorzono Polaków możliwością kar za zakłócanie myśliwskich rozrywek, obecnie sięga się po Parki Narodowe a na to nie ma naszej zgody!

Mówimy zdecydowane - dosyć! Deklarujemy wolę walki o WPN aż do wycofania chybionych ustaleń i zapewnienia, że nie staną się one motywem powtórnych, patologicznych działań w przyszłości.

Mieszkańcy Puszczykowa i goście WPN:

Grażyna Ciesielska

Ewa Łobocka

Joanna Samsel

Marek Morzyński

Jerzy Ciesielski

Iwona Janicka

Leszek Pobojewski

Małgorzata Heydel - Pobojewska

Hanna Ostoja

Jerzy Ostoja

Stefania Nowak

Baner_Hoffmanna1.jpg


Grażyna Maria Ciesielska, mieszkanka Puszczykowa    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Grażyna Maria Ciesielska, mieszkanka Puszczykowa do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook