TAK DLA IZERY! Apel mieszkańców do Premiera RP o pilne podjęcie decyzji ws budowy fabryki Izera w Jaworznie

W imieniu mieszkańców zwracamy się pilnym apelem o podjęcie ważnej dla nas decyzji ws gospodarczej i społecznej przyszłości naszego regionu. Właśnie teraz, gdy ważą się losy budowy fabryki samochodów elektrycznych “Izera” w Jaworznickim Obszarze Gospodarczym jesteśmy zdeterminowani, by o nią zawalczyć, bo Jaworzno jest na tę inwestycję gotowe!

Chcemy udzielić wsparcia Prezydentowi Miasta Jaworzna i przekonać wszystkich decydentów jak bardzo ta inwestycja jest potrzebna naszemu miastu. Fabryka Izery to tysiące nowych miejsc pracy dla mieszkańców Jaworzna i regionu, oraz magnes dla kolejnych nowoczesnych firm. To również możliwość współpracy ze światowym koncernem samochodowym Geely.

W Jaworznie mamy ponad trzysta hektarów przeznaczonych na nowoczesny przemysł. Fabryka samochodów ma zająć tylko jedną trzecią części tego terenu, resztę mogą zagospodarować kolejne firmy. Chcemy, by rząd Premiera Donalda Tuska nie zwlekał z pozytywną decyzją dla budowy. Występujemy o to w imię interesu mieszkanek i mieszkańców Jaworzna i całego regionu.

Argumenty, które pokazują gotowość do inwestycji:
•  zakup terenu przez inwestora,
•  projekt budowy fabryki samochodów elektrycznych Izera uzyskał decyzję środowiskową,
•  wkrótce pozwolenie na budowę,
•  pozytywny raport NIK na temat tej inwestycji.

Nie możemy marnować czasu. Firma Geely może podjąć współpracę z innymi krajami. Czeka nas transformacja energetyczna. Nasze miasto przygotowuje się do niej od lat.  Kiedy kopalnia węgla i elektrownie w Jaworznie przejdą do historii, musimy mieć pewność, że jesteśmy gotowi zmierzyć się z ich stratą, projektując nową działalność w branży motoryzacyjnej. Tym właśnie ma być Fabryka Izery i obszar gospodarczy wokół niej. Chcemy, by w Jaworznie - mieście, które zasługuje by być symbolem postępu, innowacji i rozwoju dla całej Polski - powstała fabryka Izery. 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Sebastian Pycia do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...