NIE DLA KPIN TVP1 Z GODZINY "W"

zmiana_poprawka_baner.jpg

 

TVP 1 2.08. o godz. 0:00 zamierza - tuż po obchodach godziny "W", tj. wybuchu Powstania Warszawskiego - wyemitować film Andrzeja Wajdy "Popiół i diament" z 1958 roku, w którym "bohater" grany przez Zbigniewa Cybulskiego ma "rozterki" z likwidacją sekretarza PPR, a w efekcie pościgu ginie na śmietnisku.

Wraz z "Kanałem" z 1956 roku (również A. Wajdy) oba filmy mają pokazywać bezsens walki AK i podziemia poAKowskiego.

Emisja "Popiołu i diamentu" jest prowokacją skierowaną przez postkomunistów z TVP w upamiętnienie walki patriotów z komunistycznym i nazistowskim totalitaryzmem.

"Końcową scenę śmierci Maćka na śmietniku wymyślił sam Andrzej Wajda, który chciał w ten sposób nawiązać do „śmietnika historii”, na którym mieliby się znaleźć przegrani" - prof. Jerzy Eisler - historyk, dyrektor Oddziału IPN w Warszawie; zajmuje się dziejami PRL oraz najnowszą historią Francji i historią kina; autor m.in. Polski rok 1968 (2006),„Polskie miesiące”, czyli kryzys(y) w PRL (2008), Siedmiu „wspaniałych”. Poczet pierwszych sekretarzy KC PZPR (2014). Dobrą krytykę "działa" przeprowadził prof Andrzej Werner, sylwetka: https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Werner_(krytyk)

Domagamy się zdjęcia z ramówki 2.08. tego "dzieła" i wyciągnięcia konsekwencji wobec autorów prowokacji.

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ - NIEZŁOMNI

 

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam KPN-NIEZŁOMNI do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook