TVP SPORT W MUX-3!

TELEWIZJA POLSKA S.A.

UL. JANA PAWŁA WORONICZA 17

00-999 WARSZAWA

My, niżej podpisani zwracamy się z prośbą do Telewizji Polskiej SA o umieszczenie kanału tematycznego TVP Sport w trzecim multipleksie (MUX-3) w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, że kosztem m.in w/w. kanału w MUX-3 znajduje się kanał TVP Polonia, który skierowany jest do Polaków mieszkających za granicą (sic!). Dziwi nas także to, że Telewizja Polska S.A. koduje swoje kanały, które są bez(po)średnio utrzymywane ze środków pochodzących z abonamentu. Mamy na myśli: TVP HD, TVP Seriale, czy TVP Sport. Martwi nas taka sytuacja, że TVP S.A.  pomimo trudnej sytuacji finansowej uruchamia kolejne tematyczne kanały, które potem... koduje. Nie znam kraju w Europie, którego Telewizja Publiczna koduje swoje kanały.

Dla przykładu - W Czechach, w ramach pierwszego multipleksu (SIT 1) nadaje m.in. kanał telewizji publicznej CT Sport. Posiada on bardzo bogatą ramówkę programową - Mecze reprezentacji Czech w piłce nożnej, piłkarska Gambrinus Liga, mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w piłce nożnej, mecze czeskich drużyn w europejskich puchracah, 1. Liga w koszykówce mężczyzn i kobiet, czeską ligę hokejową Tipsport Extraligę, mityngi lekkoatletyczne + mnóstwo transmisji z golfa, sportów zimowych, magazyn NHL itd.

Jesteśmy przekonani, że umieszczenie kanału TVP Sport w MUX-3 zdecydowanie poprawi oglądalność tego kanału, a potencjał ma duży o czym świadczą m.in. wyniki oglądalności z meczów np. Agnieszki Radwańskiej, czy innych wydarzeń sportowych z udziałem Polaków.

Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.