Ulica/skwer w Pruszkowie imienia Luke'a Skywalkera

Drodzy i Drogie, Mieszkańcy Odległej Galaktyki! :)

Przed Wami petycja do Rady Miasta Pruszkowa o nadanie jednej z pruszkowskich ulic/skweru imienia Luke'a Skywalkera.

Chodzi o bohatera Gwiezdnych Wojen i wyłącznie o ulicę/skwer, która nie ma jeszcze nazwy.

Czemu Pruszków miałby mieć ulicę/skwer Luke'a Skywalkera?

- Pozytywne emocje. Gwiezdne Wojny są międzypokoleniową przygodą, opowieścią o walce dobra ze złem, poświęceniu i skomplikowanych ścieżkach ludzkiego życia. Są historią, która przemawia już do czwartego pokolenia fanów. Taka ulica byłaby pozytywnym wydarzeniem dla wszystkich – dzieci i dorosłych, fanów fantastyki, jak i tych, którzy mają z nią sporadycznie do czynienia. Gwiezdne Wojny łączą jak mało co.

- Miejski koloryt. Miastu przyda się kolejny bohater – Pruszków ma ulice Kubusia Puchatka i Słonia Trąbalskiego. Na straży kolejnej mógłby stanąć rycerz jedi, Luke Skywalker. Bohaterów nigdy nie za wiele!

- Promocja miasta. W Polsce tylko w gminie Lubicz nadano ulicy imię na cześć postaci z Gwiezdnych Wojen (Ulica Obi-Wana Kenobiego). Na świecie takich ulic jest niewiele. Kto odmówiłby sobie zdjęcia na ulicy/skwerze Luke'a Skywalkera? :)

Czemu Luke Skywalker? (uwaga spoilery :))

To jeden z najbardziej znanych bohaterów Gwiezdnych Wojen, jednocześnie postać pozytywna. Poznajemy go jako farmera, którego trochę przeznaczenie, a trochę przypadek wrzuciły w sam środek walki ze złym Imperium Galaktycznym.
Luke, po śmierci mentora, bierze los w swoje ręce - ze zwykłego chłopaka z biednej planety staje się odważnym rycerzem jedi. Luke walczy z własnym ojcem, Lordem Vaderem, sługą Imperium i to dzięki miłości syna Vader przechodzi na jasną stronę mocy. Chłopak odrzuca propozycję przyłączenia się do Imperium. Mimo, że sytuacja wydaje się beznadziejna, staje po stronie przyjaciół. Znosi tortury i przyczynia się do pokonania Imperatora. Choć jego późniejsze losy naznaczone są zwątpieniem, Luke uczy jak wyciągać wnioski z porażek, wziąć sprawy w swoje ręce i zmierzyć się z życiem.
Luke Skywalker to postać, która symbolizuje odpowiedzialność za siebie i innych, przyjaźń, współpracę, odwagę, umiejętność radzenia sobie pomimo trudności.

Petycja

Petycja zostanie przekazana do Rady Miasta Pruszkowa. Petycja ma charakter otwarty tj. mogą się przyłączyć do niej nie tylko mieszkańcy Pruszkowa.

Niech Moc będzie z Wami. Zawsze.


Adrian Zwoliński    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Adrian Zwoliński do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...