Utworzenie wybiegu dla psów w Kórniku

Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik
Urząd Miasta i Gminy Kórnik
pl. Niepodległości 1
62-035 Kórnik

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

Mając na uwadze art. 77 kodeksu wykroczeń oraz art. 10a. (punkt 3) ustawy o ochronie zwierząt, jako mieszkańcy Kórnika oraz pobliskich miejscowości, wnosimy o wydzielenie terenu pod ogrodzone miejsce wybiegu dla zwierząt wyposażone w przeszkody, ławki oraz śmietnik na odchody. 

Umożliwiłoby to stworzenie przestrzeni bezpiecznej zarówno dla czoronogów jak ich właścicieli, bez ryzyka ucieczki zwierzecia oraz ukarania opiekuna mandatem. 

Psy potrzebują systematycznej aktywności. Stworzenie wybiegu pomogłoby uświadomić innym właścicielom, jak ważne są codzienne spacery z pupilami oraz ich odpowiednia integracja.

Nasze czworonogi różnią się od siebie. Są psy straumatyzowane, które potrzebują spokoju i stresują je zwierzęta podbiegające do nich. Są takie, które lgną do zabawy, ale ciężko spotkać im równie chętnego towarzysza. Niektóre bywają agresywne i chociaż wydają się spokojne to bez zastanowienia obronią się, gdy ktoś naruszy ich bezpieczną przestrzeń. Starsze psy często potrzebują natomiast odpoczynku, a młodsze, miejsca, gdzie mogłyby nauczyć się posłuszeństwa. 

Na spacer z psami natomiast wychodzą osoby starsze, które nie potrafią poradzić sobie, gdy do ich psa podbiega ochoczo inny czworonóg. Dzieci niekiedy takich psów się boją. Inni mogą zareagować agresywnie, chcąc bronić swojego pupila, a niektórzy mają przykre doświadczenia z psami i takie sytuacje bardzo ich stresują.

Składając tę petycję mamy na uwadze dobro każdego z osobna. 

Sprawmy, by nam wszystkim żyło się nieco wygodniej.

Gmina z pewnością zyskałaby w oczach zarówno mieszkańców Kórnika jak i pobliskich miejscowości.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pozytywne rozpatrzenie petycji.


Karina Górczyńska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Karina Górczyńska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...