W sprawie przywrócenia zlikwidowanych połączeń autobusowych w dzielnicy Włochy

W związku ze zmianami wprowadzonymi po uruchomieniu nowych stacji linii metra M2 na Bemowie, oraz po zakończeniu przerwy wakacyjnej na terenie dzielnicy Włochy zostały zlikwidowane połączenia autobusowe z sąsiednimi dzielnicami jak również wewnątrz samej dzielnicy Włochy. Biorąc pod uwagę ostatnie zmiany dotyczące wycofania się z tych modyfikacji i przywróceniu kursowania części linii na terenie dzielnicy Bemowo zwracamy się z wnioskiem o przywrócenie dotychczasowego przebiegu linii 716, 154 oraz 206 w zmodyfikowanej relacji.

Uzasadnienie:

Linia 716, po powrocie linii 112 na ulicę Połczyńską, która miała częściowo uzupełnić jej brak, powinna powrócić do pierwotnego przebiegu ulicami Traktorzystów, Świerszcza, Globusową i Dźwigową. Przy ul. Rybnickiej znajduje się przystanek najbliżej Szkoły Podstawowej nr 66, linia 716 była jedną z linii którą można było pokonać wiadukty przy ulicy Dźwigowej gdzie jest zakaz poruszania się pieszych i jedynym połączeniem autobusowym Włoch z Piastowem. Za utrzymaniem dotychczasowego przebiegu wnioskowali mieszkańcy oraz radni dzielnicy podczas konsultacji 22.03.2022 oraz na komisjach w dzielnicowych Infrastruktury, Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska w dniach 19.04.2022 i 29.08.2022, jak również Burmistrz Dzielnicy Włochy Jarosław Karcz pismem z dnia 19.08.2022 r.

Linia 154 była dla starszych osób wygodnym, bo bezprzesiadkowym, połączeniem z Samodzielnym Zespołem Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy przy ul. Czumy 1. Z takim wnioskiem zwracali się również mieszkańcy i radni oraz Pan Burmistrz tak jak w przypadku linii 716.

Linia 206 miała służyć lokalnym połączeniom wewnątrz dzielnicy z Wagonownią PKP. Ponieważ w tej chwili Odolany obsługuję linia 228, wydłuża się jej czas przejazdu. Uważamy, że linia 206 powinna zostać przywrócona i utworzona na wzór linii 207 w Ursusie. Ta linia powinna obsługiwać pasażerów wewnątrz dzielnicy, w szczególności skomunikować Nowe Włochy z Cmentarzem Parafialnym Parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Jednocześnie skierowanie takiego autobusu w rejony Starych Włoch zapewni połączenie osiedli przy ul. Fasolowej, Zapustnej, Bataliony AK „Włochy” oraz CLIX Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego przy ulicy Solipskiej z przystankiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej Warszawa Raków. Miejsce to już jest ważnym węzłem przesiadkowym. Natomiast zgodnie z uchwalanym planem miejscowym dla Rakowa planowana jest tam pętla tramwajowa, a prezydent Rafał Trzaskowski podczas kampanii wskazał w tym miejscu stację 4 linii metra. Pytaliśmy mieszkańców o zasadność takiego przebiegu linii 206 i pomysł spotkał się z dużą aprobatą.

Poniżej prezentujemy wybrane komentarze w tej sprawie:

„Pomysł zacny, wreszcie byłby autobus łączący Stare i Nowe Włochy. Jednak myślę, że warto również zawalczyć o jakieś połączenie z nową linią metra, było by trochę bliżej niż do Centrum... i mniejszych korkach.”

„Pierwsza linia, która objedzie Stare i Nowe Włochy”

„Zdecydowanie popieram trasę jak na mapie”

W załączeniu propozycja


2061.jpg przebiegu linii 206.


Wspólnota Mieszkańców Dzielnicy WŁochy    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Wspólnota Mieszkańców Dzielnicy WŁochy do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...