W trosce o zdrowie zawodników

Francuski pisarz, Francois Rabelais, napisał kiedyś, że “życie bez zdrowia nie jest życiem”. Jest to opinia, w której słuszności utwierdza nas także słynny rodzimy poeta, Jan Kochanowski, określając je (zdrowie) jako najwyższą wartość, bez której nawet najbogatszy człowiek świata nie jest w stanie właściwie cieszyć się swoim skądinąd wspaniałym życiem. Utrata zdrowia odbija się bowiem nie tylko na utrwalonej jakości przeżywania codzienności, ale przede wszystkim na ogólnym samopoczuciu, natomiast w przypadku sportowców skutkuje również zanikiem gotowości do gry, skutkującego częściowym wypaczeniem finalnych wyników rozgrywek.

 

Zatroskani o dobro ogółu zawodników, występujących na halach Polskiej Ligi Siatkówki, a przede wszystkim tych, którzy w tym samym czasie udzielają się także w swoich reprezentacjach narodowych, podejmując tym samym podwójny wysiłek, pozbawiony możliwości właściwej regeneracji sił, wyrażamy głębokie niezadowolenie, wywołane zaistniałą sytuacją. Korzystając z powszechnej wolności do wyrażania poglądów, zagwarantowanej w artykule 54, ustęp 1, Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą do prezesa Polskiej Ligi Siatkówki, pana Artura Popko, o zmianę ilości zespołów, grających swoje mecze w najwyższej, polskiej klasie rozgrywkowej. Aktualna sytuacja, zakładająca obecność aż 16 klubów siatkarskich, odbija się przecież na ilości meczów, rozgrywanych w częstotliwości aż dwóch na tydzień. 

 

Prosimy, aby osoby decyzyjne, zasiadające w zarządzie Polskiej Ligi Siatkówki, pod wodzą wspomnianego już wcześniej pana Artura Popko, pamiętały, że organizmy sportowców, chociaż przystosowane do gry, nie funkcjonują na bazie nieskończonej energii, a odpoczynek jest im potrzebny dokładnie jak wszystkim innym.

 

Z poważaniem

 

Społeczność (kibice oraz siatkarze) PlusLigi

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Małgorzata do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...