Wniosek o poranny pociąg ze stacji Opoczno Południe/ Włoszczowa Północ do Krakowa

Do Ministerstwa Infrastruktury.

My, niżej podpisani, wnosimy o wprowadzenie do rozkładu jazdy PKP Intercity porannego pociągu umożliwiającego dojazd ze stacji Opoczno Południe oraz Włoszczowa Północ do Krakowa. W obecnym (czerwiec-wrzesień) rozkładzie jazdy, najwcześniejszy pociąg tej relacji (Malinowski IC 13101 - Warszawa Wschodnia -> Przemyśl Główny) jest o godz. 6:59 Opoczno Południe -> 7:32 Włoszczowa Północ -> 8:42 Kraków Główny. Jest to trochę późno jak dla osób chcących dojechać do Krakowa do pracy (uczelnie i szkoły obecnie są pomijane ze względu na okres wakacyjny). Jednakże w nadchodzącym rozkładzie jazdy (wrzesień-grudzień) wcześniej wspomniany pociąg wraca do przedwakacyjnej godziny odjazdu, tj. 7:58 Opoczno Południe -> 8:35 Włoszczowa Północ -> 9:47 Kraków Główny. Jest to zdecydownie nieakceptowalne, zbyt późne połączenie dla osób chcących dojechać do pracy czy też do szkół/na uczelnie (zaczyna się bowiem rok szkolny/akademicki).

Wartym nadmienienia jest fakt, że stacja Włoszczowa Północ jest oddalona od Krakowa o ok. 100 km - jest to porównywalna odległość jak z Łodzi do Warszawy. Różnica jednak polega na tym, że z Łodzi do Warszawy w jesiennym rozkładzie jazdy między godziną 4:00 a 8:00 rano jest aż 8 (słownie: osiem!) połączeń, a z Opoczna/Włoszczowy tylko jedno, dodatkowo zupełnie nieadekwatne do potrzeb. Jest to jawna dyskryminacja osób chcących dostać się w godzinach porannych do Krakowa, czego dowodem jest również to, że ze stacji Włoszczowa Północ/Opoczno Południe między godz. 5:00 a 7:00 są dwa połączenia pozwalające na dojazd do Warszawy przed godz. 8:00.

W związku z powyższym wnosimy o wprowadzenie pociągu w stronę Krakowa, wyjeżdzającego ze stacji Opoczno Południe ok. godz. 5:30-6:00 rano (Włoszczowa Północ ok. 6:00-6:30), aby do Krakowa dojechać na godz. ok. 7:00-7:30. Proponujemy również, aby rozważyć zwiększenie taboru w tym składzie, gdyż pociąg ten codziennie jeździ praktycznie pełny już od samej Warszawy.


Jarosław Świątek    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jarosław Świątek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook