Wniosek o zaprzestanie koszenia trwaników na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Jagiełły w Łodzi

My, niżej podpisani, mieszkańcy i mieszkanki Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Jagiełły w Łodzi wnioskujemy o zaprzestanie koszenia trawników znajdujących się na terenie spółdzielni. Swój wniosek motywujemy następująco:

- niekoszony trawnik lepiej zatrzymuje wodą, co jest istotne w czasie trwających suszy (susza jest niekwestionowanym faktem i nie zmienią tego stanu sporadyczne opady - marzec 2020 roku był najsuchszym miesiącem od 150 lat) 

- niekoszony trawnik zatrzymuje hałas oraz zanieczyszczenia

- niekoszony trawnik sprzyja rozwijaniu się i podtrzymywaniu bioróżnorodności

- niekoszony trawnik skuteczniej obniża temperaturę powietrza - jest to zbawienne w upały

- niekoszony trawnik produkuje więcej tlenu i pochłania więcej dwutlenku węgla

- koszenie trawy to niszczenie naturalnych ekosystemów

- koszenie trawy to zbędny wydatek pieniędzy mieszkańców spółdzielni

- koszenie trawy powoduje hałas i zanieczyszczenie powietrza

- koszenie trawy wcale nie sprawia, że jest w niej mniej kleszczy 

- skoszony tawnik, aby pozostał estetyczny i zielony wymaga codziennego podlewania - nie utrzymje wilgoci, tak jak niekoszony trawnik - wymaga kolejnych wydatków i marnotrawienia wody

- podczas koszenia zwiększa się ryzyko zabicia mniejszych zwierząt - np. jeży

co więcej:

- w kwietniu br. koszenie na terenach zarządzanych przez miasto Łódź zostało wstrzymane do odwołania

- w lipcu zeszłego roku prezydent Hanna Zdanowska wydała polecenie wstrzymania koszenia trawników w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz wysłała rekomendacje dot. pielęgnacji trawników do łódzkich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, zachęcające do zaprzestanie koszenia trawników

- powstał oficjalny portal UMŁ, gdzie można zapoznać się ze wskazaniami i uzupełnić swoją wiedzę z zakresu ekologii, biologii i nauk i środowisku: https://uml.lodz.pl/ekoportal/ 

Nowoczesne osiedle jak nasze powinno nie tylko dbać o stan budynków i dróg, ale także troszczyć się o zieleń. Najprostszym sposobem okazania tej troski, którego pozytywne skutki odczujemy wszyscy my - mieszkańcy i mieszkanki osiedla, a także zwierzęta zamieszkujące jego tereny - będzie zatrzestanie koszenia trawników. Zatroszczeni o nasze osiedle a także o naszą planetę apelujemy o wykonanie tak małego gestu, który nie tylko poprawi jakość życia na osiedlu oraz chociaż minimalnie przyczyni się do spowolnienia zmian klimatycznych, ale także przyczyni się do zaoszczędzenia przez naszą spółdzielnię pieniędzy. 

 

Z poważaniem, 

Mieszkańcy Osiedla

 


Joanna Glinkowska - ul. Żurawia 10    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Joanna Glinkowska - ul. Żurawia 10 do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...