Zablokowanie budowy planowanego wyjazdu z inwestycji Domosfera II na ulicę Bohomolca

Zwracamy się z prośbą do Prezydenta Miasta Krakowa o zablokowanie planowanej budowy wyjazdu z inwestycji Domosfera II na ulicę Bohomolca.

W koncepcji budowy linii tramwajowej Mistrzejowice - Meissnera wyjazd z tego osiedla jest zaprojektowany na ulicę Krzesławicką. Jest tam możliwość zbudowania takiego wyjazdu. Ulica ta jest praktycznie niewykorzystana i wyjazd z tego osiedla nie bedzie wpływał na bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Nie będzie też potrzeby pozbywania się cennych terenów zielonych.

Na chwilę obecną inwestor chce wybudować wyjazd przed wejściem do Smoczego Skweru przy ulicy Klimka Bachledy, z którego korzystają rodziny z dziećmi. Wyjazd ten znacząco wpłynie na bezpieczeństwo i komfort dojścia do placu zabaw.

Okolica ulicy Bohomolca jest mocno zabudowywana. W najbliższym czasie planowana jest budowa linii tramwajowej, która spowoduje usunięcie dużego pasa zieleni. Każdy kawałek terenu zielonego w tym zabudowanym rejonie jest na wagę złota. Nie możemy zgodzić się na to, aby planowana droga powstała na resztkach terenów zielonych należących do miasta, skoro istnieje możliwośc zbudowania wyjazdu na ulicę Krzesławicką bez niszczenia zieleni.

Inwestor planuje zbudować drogę wyjazdową bez zapewnienie lewoskrętu. Kierowcy wyjeżdzający z osiedla i chcący dojechać do Mistrzejowic będą zmuszeni wjechać na pobliskie osiedla, aby móc zawrócić. Można też podejrzewać, że niektórzy bedą wykonywać niebezpieczny manewr zawracania na najbliższym skrzyżowaniu z ulicą Kniaźnina.

Co więcej, inwestor nie zapewnia lewoskrętu dla kierowców jadących od strony ulicy Dobrego Pasterza. Zawracanie na skrzyżowaniu Bohomolca-Marchołta będzie uciążliwe i niebezpieczne szczególnie dla wyjeżdzających z osiedla Oświecenia,skręcających w lewo na ulicę Bobomolca. W okolicy znajduje się para przystanków, przejscia dla pieszych. Jest to droga w dużej mierze uczęszczana przez dzieci idące do okolicznych szkół oraz dorosłych udających się w stronę centrum.

Ulica Bohomolca stałą się bardzo ruchliwa. W najbliższych dwóch latach w okolicy zostanie oddanych kolejnych 10 nowych bloków mieszkalnych. Nie ma potrzeby zwiększania ruchu na tej ulicy, jeśli istnieje szansa zbudowania wyjazdu na ulicę Krzesławicką i skierowania ruchu z tego osiedla na ulicę Dobrego Pasterza.

Reasumując, inwestor nie zapewnia odpowiedniego wjazdu oraz wyjazdu, zwiększa zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa przy placu zabaw oraz na drodze, pozbywa się ostatnich terenów zielonych, dlatego plan drogi jest nie do zaakceptowania przez nas.

My mieszkańcy mocno zabudowanej okolicy ulicy Bohomolca nie zgodzamy się na wybudowanie tego zaplanowanego wyjazdu, na co bezpodstawnie zgodził się Zarząd Dróg Miasta Krakowa.mapa21.pngMapa1.jpgmapa_dojazd.JPG.

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marcin Borek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...