Zapewnienie uczniom bezpieczeństwa na ścieżce pieszo- rowerowej przy SP 4 we Wrocławiu

Drodzy Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 we Wrocławiu,

kierujemy do Państwa prośbę o poparcie naszych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na odcinku drogi pieszo- rowerowej przy Szkole Podstawowej nr 4. 

Codziennie obserwujemy tłumy pieszych idących w kierunku szkoły oraz manewrujących, jadących z nadmierną prędkością rowerzystów poruszających się tą samą drogą z pieszymi. Wśród nich są nasze dzieci. Wiemy, że niejednokrotnie doszło tam do kolizji rowerzystów z pieszymi, a ponad roku temu miał tam miejsce poważny wypadek. 

Kierujemy pisma do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta oraz Wydziału Inżynierii Miasta o podjęcie konkretnych działań zmierzających do modernizacji tego miejsca w taki sposób, abyśmy mogli spokojnie posyłać swoje dzieci do szkoły i aby każdy pieszy czuł się na tej drodze bezpiecznie. To, co poczyniono do tej pory, naszym zdaniem nie jest wystarczające.

Prosimy o złożenie swojego podpisu pod petycją podając swoje imię, nazwisko, miejscowośc i kraj. Im więcej rodziców wesprze akcję, tym większe szanse na jej powodzenie.

Z góry dziękujemy!

Kamila Cichuta- Szwed

Arkadiusz Ziętek

Filip Matusiak

 


Kamila Cichuta- Szwed    Skontaktuj się z autorem petycji