Zmiana rozkładu jazdy pociągów od dnia 25.01.2023r

           

            My, uczniowie, studenci i osoby pracujące, dojeżdżający codziennie z Gryfina i okolic do Szczecina, zwracamy się z prośbą o wpłynięcie na dokonanie zmian w przyszłym rozkładzie jazdy pociągów (mającym obowiązywać od 25 stycznia 2023 roku).

             Po pierwsze, prosimy aby pociągi z Gryfina przyjeżdżały do stacji Szczecin Główny w miarę możliwości w okolicy: 6:30, 7:30, 8:30, 9:30 a odjeżdżały w godzinach: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 16:30, 17:30 co pozwoli większości z nas bez stresu dotrzeć na czas do szkół, uczelni i zakładów pracy.

            Po drugie, prosimy, aby pociągi (ich zestawienia), którymi będziemy dojeżdżać, były przystosowane do liczby pasażerów. Likwidacja od 25 stycznia bezpośrednich i jednocześniej najbardziej popularnych porannych połączeń na lini Gryfino - Szczecin Główny (6:05 oraz 7:11) sprawi, że niemal wszyscy będziemy zmuszeni korzystać rano z pociągów, które będą dojeżdżały do Szczecina z Rzepina i Kostrzyna. Należy się więc spodziewać, że będą one mocno przepełnione.
            W nowym rozkładzie jazdy zmniejszona zostanie liczba kursujących pociągów, ale liczba osób dojeżdżających się nie zmniejszy.

            Panie Marszałku, powstanie SKM - Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej miało przekonać mieszkańców naszego obszaru do rezygnacji z transportu samochodowego na rzecz komunikacji kolejowej. Niestety ostatnie decyzje dotyczące nowego rozkładu jazdy zdają się temu przeczyć. Liczymy zatem na Pana skuteczną reakcję i pomoc w dostosowaniu rozkładu jazdy pociągów dogodnego nie dla przewoźnika, a dla mieszkańców naszego regionu.

Z poważaniem

Mieszkańcy Gryfina i okolic


Mieszkańcy Gryfina i okolic    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mieszkańcy Gryfina i okolic do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...