Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz

Skontaktuj się z autorem petycji

W środę głosowanie zmian w prawie łowieckim - zmobilizujmy się raz jeszcze!

2015-06-22 14:14:38

Szanowni Państwo, 

Jestem ogromnie wdzięczny za Państwa dotychczasową pomoc - podpisanie listu otwartego do Premier Ewy Kopacz oraz wysłanie emaili do członków sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. 

Dziś i jutro musimy pilnie wykonać jeszcze jeden "rzut na taśmę" - w środę, 24 czerwca odbędzie się przełożone z 11 czerwca posiedzenie sejmowej Komisji. Na tym posiedzeniu 27 posłanek i posłów głosować będzie nad zmianami w prawie łowieckim. Mniej więcej połowa z nich to czynni myśliwi.  My musimy zaapelować do wszystkich członków Komisji o odrzucenie projektu tej fatalnej ustawy utrwalającej patologie w polskim myślistwie. 

Przypomnijmy: Helsińska Fundacja Praw Człowieka wydała opinię, zgodnie z którą projekt prawa łowieckiego przygotowany przez posłów-myśliwych jest niezgodny z Konstytucją i orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. 

Prosimy o pilne wysłanie poniższego emaila do środy, 24 czerwca do godz. 11.00, nawet jeśli wysłaliście Państwo email poprzednio. 

 

ADRESY I GOTOWA TREŚĆ SĄ NIŻEJ - wystarczy skopiować, dodać tytuł wiadomości i podpisać.

ADRESACI:

Mariusz.Jedrysek@sejm.pl; Arkadiusz.Litwinski@sejm.pl; Ewa.Wolak@sejm.pl; Tadeusz.Arkit@sejm.pl; Marek.Balt@sejm.pl; Zbigniew.Chmielowiec@sejm.pl; Grazyna.Ciemniak@sejm.pl; Edward.Czesak@sejm.pl; Eugeniusz.Czykwin@sejm.pl; Marek.Gos@sejm.pl; Jaroslaw.Gromadzki@sejm.pl; Tomasz.Kulesza@sejm.pl; Krzysztof.Maciejewski@sejm.pl; Dorota.Niedziela@sejm.pl; Anna.Paluch@sejm.pl; Urszula.Paslawska@sejm.pl; Miroslaw.Pluta@sejm.pl; Jan.Rzymelka@sejm.pl; Jerzy.Sadel@sejm.pl; Krystyna.Sibinska@sejm.pl; sejm@siedlaczek.pl; Marek.Stolarski@sejm.pl; Pawel.Suski@sejm.pl; Miron.Sycz@sejm.pl; biuro@dariuszbak.eu; bp.tomaszkulesza@wp.pl; urszula@paslawska.pl; biuro@miroslawpluta.eu; nzwz@wp.pl; bpjrz@wp.pl; biuro.stolarski@wp.pl; biuro@mironsycz.pl; kp-po@kluby.sejm.pl; kp-pis@kluby.sejm.pl; kp-sld@kluby.sejm.pl

TREŚĆ MAILA:

Panie Posłanki i Panowie Posłowie
Członkowie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

W dniu 24 czerwca na posiedzeniu Komisji odbędzie się głosowanie nad sprawozdaniem Podkomisji nadzwyczajnej w sprawie nowelizacji Prawa łowieckiego.

Pamiętajcie Państwo, że propozycje tej nowelizacji skrytykowane zostały przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, komitety Psychologii oraz Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk oraz naukowców Uniwersytetu Śląskiego. 

Apeluję do Państwa o odrzucenie w całości projektu nowelizacji ustawy Prawo łowieckie jako sprzecznego z  Konstytucją, z ustawą o ochronie zwierząt, i z prawem europejskim.

Apeluję o powstrzymanie rozwiązań proponowanych przez Podkomisję nadzwyczajną -  rozwiązań, które będą miały negatywny wpływ na miliony Polaków - właścicieli gruntów. 

Prace Podkomisji zostały brutalnie zdominowane przez członków Polskiego Związku Łowieckiego.

Akceptując propozycje Podkomisji utrwalacie Państwo panujące aktualnie w mediach i społeczeństwie przekonanie o tym, że prawo w polskim parlamencie pisane jest pod dyktando myśliwych, z pominięciem opinii Państwowej Rady Ochrony Przyrody, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, autorytetów naukowych oraz stanowiska 30 organizacji pozarządowych.

Podczas wyborów parlamentarnych jesienią 2015r. wyborcy będą z pewnością pamiętać o Państwa postawie i głosach oddanych w głosowaniu nad projektem tej nowelizacji. Zwłaszcza, że jedynie 1 na 330 Polaków poluje, a z badań sondażowych Lasów Państwowych wynika, że 63% Polaków nie akceptuje łowiectwa w obecnej formie.

Oddając głos za projektem napisanym przez członków Polskiego Związku Łowieckiego musicie być Państwo świadomi tego, że głosować będziecie m.in. za:

1. Udziałem dzieci w polowaniach.

2. Dopuszczeniem do użycia śmiercionośnej broni palnej w odległości 100 metrów od mieszkań i domów.

3. Zgodą na to, by przez kolejne 10 lat, Polska zatruwana była 600 tonami rocznie toksycznego ołowiu z amunicji myśliwskiej.

4. Akceptacją by dzikie zwierzęta były nadal dokarmiane, również odpadkami z hipermarketów, przetworzoną żywnością, zgniłym pieczywem, kukurydzą, zwłokami innych zwierząt.

5. Zgodą na to, aby, polowania nadal odbywały się na prywatnych nieruchomościach wbrew woli właściciela.

Nie utrwalajcie Państwo i tak już powszechnego poglądu, iż Sejm RP działa pod dyktando lobby myśliwskiego.

 

[podpis]

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w imieniu koalicji Niech Żyją!

Arkadiusz Glaas


Arkadiusz Glaas

Wezwij posłów do odrzucenia prawa łowieckiego! Wyślij email do sejmowej komisji

2015-06-08 22:54:14

Szanowni Państwo, 

Wspaniale, że dołączyliście do grona syngatariuszy Listu Otwartego do Premier Ewy Kopacz w sprawie zmian w prawie łowieckim. 

W czwartek 11 czerwca o godz. 18.00 Komisja sejmowa będzie głosowała projekt tej nowelizacji.

Komitet Psychologii PAN, Komitet Nauk Pedagogicznych PAN oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka w ostatnich dniach wydały opinie, świadczące o tym, że projekt prawa łowieckiego przygotowany przez posłów-myśliwych jest sprzeczny z interesem dzieci, a także niezgodny z Konstytucją i orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. 

Prosimy Was o pilne wysłanie krótkiego emaila do 27 posłanek i posłów w Komisji Ochrony Środowiska z apelem o niepodpisywanie projektu tej fatalnej ustawy utrwalającej patologie w polskim myślistwie. 

ADRESY I GOTOWA TREŚĆ SĄ NIŻEJ - wystarczy skopiować, dodać tytuł wiadomości i podpisać.

ADRESACI:

Mariusz.Jedrysek@sejm.pl; Arkadiusz.Litwinski@sejm.pl; Ewa.Wolak@sejm.pl; Tadeusz.Arkit@sejm.pl; Marek.Balt@sejm.pl; Zbigniew.Chmielowiec@sejm.pl; Grazyna.Ciemniak@sejm.pl; Edward.Czesak@sejm.pl; Eugeniusz.Czykwin@sejm.pl; Marek.Gos@sejm.pl; Jaroslaw.Gromadzki@sejm.pl; Tomasz.Kulesza@sejm.pl; Krzysztof.Maciejewski@sejm.pl; Dorota.Niedziela@sejm.pl; Anna.Paluch@sejm.pl; Urszula.Paslawska@sejm.pl; Miroslaw.Pluta@sejm.pl; Jan.Rzymelka@sejm.pl; Jerzy.Sadel@sejm.pl; Krystyna.Sibinska@sejm.pl; sejm@siedlaczek.pl; Marek.Stolarski@sejm.pl; Pawel.Suski@sejm.pl; Miron.Sycz@sejm.pl; biuro@dariuszbak.eu; bp.tomaszkulesza@wp.pl; urszula@paslawska.pl; biuro@miroslawpluta.eu; nzwz@wp.pl; bpjrz@wp.pl; biuro.stolarski@wp.pl; biuro@mironsycz.pl; kp-po@kluby.sejm.pl; kp-pis@kluby.sejm.pl; kp-sld@kluby.sejm.pl

TREŚĆ MAILA:

Panie Posłanki i Panowie Posłowie
Członkowie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

Na posiedzeniu Komisji OŚZNiL w dniu 11 czerwca odbędzie się głosowanie nad sprawozdaniem Podkomisji nadzwyczajnej w sprawie nowelizacji Prawa łowieckiego.

Apeluję do Państwa o odrzucenie w całości projektu nowelizacji ustawy Prawo łowieckie . Jest to projekt sprzeczny z Konstytucją, sprzeczny z obowiązującą obecnie ustawą o ochronie zwierząt, i sprzeczny z prawem europejskim.

Apeluję o powstrzymanie skrajnie antyspołecznych, antyprzyrodniczych i antyobywatelskich rozwiązań proponowanych przez Podkomisję nadzwyczajną powołaną do rozpatrzenia projektów zmian ustawy Prawo łowieckie.

Posłowie-myśliwi zdominowali prace tej Podkomisji. Akceptując propozycje Podkomisji utrwalacie Państwo panujące aktualnie w mediach i społeczeństwie przekonanie o tym, że prawo w polskim parlamencie pisane jest pod dyktando myśliwych, wyłącznie w ich osobistym interesie i z całkowitym pominięciem opinii Państwowej Rady Ochrony Przyrody, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, autorytetów naukowych oraz stanowiska 30 organizacji pozarządowych.

Podczas wyborów parlamentarnych jesienią 2015r. wyborcy będą z pewnością pamiętać
o Państwa postawie i głosach oddanych w głosowaniu nad projektem tej nowelizacji. Zwłaszcza, że jedynie 1 na 330 Polaków poluje, a z badań sondażowych Lasów Państwowych wynika, że 63% Polaków nie akceptuje łowiectwa w obecnej formie.

Jeśli oddacie Państwo głos za projektem napisanym przez członków Polskiego Związku Łowieckiego w Podkomisji nadzwyczajnej musicie być świadomi tego, że głosować będziecie m.in. za:

1. Udziałem dzieci w polowaniach.

2. Dopuszczeniem do użycia śmiercionośnej broni palnej w odległości 100 metrów od mieszkań i domów.

3. Zgodą na to, by przez kolejne 10 lat, Polska zatruwana była 600 tonami rocznie toksycznego ołowiu z amunicji myśliwskiej.

4. Akceptacją by dzikie zwierzęta były nadal dokarmiane, również odpadkami z hipermarketów, przetworzoną żywnością, zgniłym pieczywem, kukurydzą, zwłokami innych zwierząt.

5. Zgodą na to, aby, polowania nadal odbywały się na prywatnych nieruchomościach wbrew woli właściciela.

Nie utrwalajcie Państwo i tak już powszechnego poglądu, iż Sejm RP działa pod dyktando lobby myśliwskiego.

___

 

w imieniu koalicji Niech Żyją!

Arkadiusz Glaas

 


Arkadiusz Glaas



Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook