PETYCJA W SPRAWIE TRAGICZNEJ SYTUACJI OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z IMPLANTÓW SŁUCHOWYCH

Skontaktuj się z autorem petycji

Uzyskaliśmy Status Organizacji Pożytku Publicznego

2022-03-01 20:44:05

Kochani, udało się!

Uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego - OPP

 
To ważny krok w naszych działaniach, dzięki któremu mamy możliwość pozyskania funduszy na dalsze działania na rzecz poprawy jakości życia osób niedosłyszacych i zaimplantowanych słuchowo - dzieci i dorosłych.

Do tej pory dzięki Waszej pomocy udało się wywalczyć bez limitowe świadczenia dla dzieci do 18 roku życia.
Dzieci to nasza przyszłość, muszą mieć możliwość niezakłóconego rozwoju, życia bez strachu o utratę możliwości komunikacji z rodzicami, rodziną, rówieśnikami i całym otaczającym ich światem. Tak się dzieje w przypadku, gdy psują się zużyte procesory - część zewnętrza implantu słuchowego, dzięki którym słyszą. Stają się znowu głuche.

Ten strach dotyczy nie tylko dzieci, świat wali się również dorosłym.

Zaimplantowani słuchowo - dzieci i dorośli, mają prawo uczyć się, pracować i żyć bez strachu o utratę wszystkiego co udało im się dotąd osiągnąć i wypracować.

Sprawny, wymieniony na czas procesor = w pełni produktywny członek społeczeństwa. Czysty zysk.

 
Obecne przepisy nie działają jednak w pełni na korzyść pacjentów, szczególnie tych dorosłych.
Żmudnej i kosztochłonnej rehabilitacji nie wolno zaprzepaścić.

Bedziemy działać dalej, potrzebujemy jednak Twojej pomocy.

Co możesz zrobić?

Przekaż swój 1% podatku na:


Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic

KRS: 0000721808


Dziękujemy 

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, dziecko i tekst „Przekaż 1% podatku Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic KRS 0000721808 Stowarzyszenie www.slyszecbezgranic.pl SŁYSZEĆ bez granic”

Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic

Petycja wymiana procesorów aktualności

2020-11-24 16:36:00

Szanowni Państwo,

 

jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie Państwa podpisy oddane w naszej sprawie. Zwracamy się do Państwa w bardzo trudnym dla wszystkich czasie jakim jest czas pandemii, w którym dostęp do podstawowych świadczeń opieki zdrowotnej jest mocno utrudniony, a dostęp do specjalistycznego leczenia staje się mocno ograniczony.

 

Jak Państwo wiedzą w tym trudnym czasie przyszło nam również zawalczyć o nasze prawa , jakim jest między innymi regularny dostęp do wymiany procesorów dźwięków. W tym miejscu chcielibyśmy przedstawić Państwu efekty naszych dotychczasowych działań.

W dniu 17.08.2020 otrzymaliśmy od Ministerstwa Zdrowia korespondencję, w której Ministerstwo podkreśla trzy główne możliwości rozwiązania naszego problemu:

 

 • jest to praca nad Kartą Świadczeń Opieki Zdrowotnej, której celem jest zmiana warunków realizacji świadczenia gwarantowanego wszczepienie i wymiany protezy ślimaka lub wszczepienie albo wymiana wielokanałowej protezy ślimaka

 • opracowanie przez NFZ procedury pozwalającej na zakupy centralne

 • zatwierdzany jest również projekt Ustawy o Funduszu Medycznym, który między innymi ma wprowadzić nielimitowany dostęp do świadczeń zdrowotnych dzieci do 18 roku życia.

 

Pomimo licznej korespondencji kierowanej do Ministerstwa w ostatnim czasie, do dnia dzisiejszego oczekujemy na bliższe informacje związane z wprowadzeniem powyższych rozwiązań. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji jakim jest jest czas pandemii, jesteśmy jednak zdeterminowani i gotowi do dalszych działań zmierzających do poprawy sytuacji osób zaimplantowanych.

 

Dziękujemy Państwu za wsparcie.

 

 

 

Maria Rekowska

 

Prezes Stowarzyszenia Słyszeć bez Granic

Stowarzyszenie – Słyszeć bez granic – implanty słuchowe, jednostronne i obustronne. Informacje i aktualności (slyszecbezgranic.pl)

Nie róbmy im PSTRYK – Stowarzyszenie – Słyszeć bez granic (slyszecbezgranic.pl)


Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic

Dziękujemy za podpisy

2020-04-10 14:27:55

Szanowni Państwo,

Dziękujemy bardzo za wszystkie podpisy pod petycją:)

Dzięku Państwu wsparciu, każdego dnia pod petycją przybywa podpisów, na dzień dzisiejszy jest ich 7500. Jednocześnie zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zachęcenie do podpisania naszej petycji, również przez Waszych  bliskich - rodzinę, przyjaciół, kolegów, koleżanki z pracy, rodziców innych dzieci, tak aby podpisało się pod nią jak najwięcej osób.

Proszę prześlijcie wszystkim swoim znajomym link do naszej petycji z prośbą o jej podpisanie:

https://www.petycjeonline.com/wymiana_procesorow.

Z okacji zblizajacych się Świąt Wielkanocnych, pragniemy również złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i nadzieji na lepszą przyszłość. Tradycyjnie smacznego jaja i mokrego dyngusa. 

Z pozdrowieniami,

Maria Rekowska 

Prezes Stowarzyszenia Słyszeć bez Granic

 

 

 

 


Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic

Petycja_Wymiana Procesorów_ Potrzebujemy Więcej Podpisów

2020-03-26 16:36:37

Szanowni Państwo,

 

Bardzo Państwu dziękujemy za złożenie podpisu pod naszą petycją dotyczącą dostępu do świadczeń wymiany procesorów dźwięku, która skierowana jest do Ministra Zdrowia. Dzięki Państwa wsparciu, zebraliśmy już ponad 4 000 podpisów, ale wciąż potrzebujemy ich znacznie więcej!

 

Rozumiemy, że obecnie jest czas epidemii, który jest dla nas wszystkich bardzo trudny, ale jesteśmy pełni nadziei, że szybko minie. Dlatego też każdego dnia  intensywnie działamy w słusznej sprawie dotyczącej wymiany procesorów, aby pomagać potrzebującym go ludziom.

 

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zachęcenie do podpisania naszej petycji również przez Waszych bliskich - rodzinę, przyjaciół, kolegów, koleżanki z pracy, rodziców innych dzieci, tak aby podpisało się pod nią jak najwięcej Polaków.

Proszę prześlijcie wszystkim swoim znajomym link do naszej petycji z prośbą o jej podpisanie:

https://www.petycjeonline.com/wymiana_procesorow.

Jesteśmy pełni nadziei, że Państwa wsparcie zapoczątkowanych przez nas działań pozwoli na wcielenie w życie zmian, które umożliwią pacjentom dostęp do wymian procesorów adekwatny do realnych potrzeb oraz zmienią życie wielu osób potrzebujących pomocy na lepsze.

Bardzo jeszcze raz dziękujemy i proszę przekażcie naszą petycje do jej podpisania  innym Polakom.

Z poważaniem,

Maria Rekowska

Prezes Stowarzyszenia Słyszeć bez Granic


Stowarzyszenie Słyszeć bez GranicUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

 • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
 • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
  1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
  2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
  3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...