Buk mi świadkiem! Zostawmy zwalony pień największego buka na Plantach w charakterze świadka historii

Skontaktuj się z autorem petycji

Petycja "Buk mi świadkiem" w sprawie pozostawienia drewna najstarszego i największego drzewa na krakowskich Plantach

2022-04-04 17:04:29

Dzień dobry,

Wczoraj otrzymałem informację ze strony Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, że "zgodnie z decyzją Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 04.03.2022 Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zobowiązany został do usunięcia pozostałości zniszczonego drzewa"

Jednocześnie czekam na odpowiedź ze strony urzędu samego Konserwatora. Najpóźniej za dwa tygodnie powinienem otrzymać informację zwrotną z odpowiedzią zawierającą oficjalne stanowisko Konserwatora. Liczę, że Twoje poparcie dla petycji przyczyni się do uelastycznienia jego stanowiska i wzięcia przez jego urząd pod uwagę rónież wyzwań współczesności.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie pisze również, że "do końca listopada 2022 wykonane ma zostać nasadzenie zastępcze z lipy drobnolistnej jako uzupełnienie szpaleru drzew przy głównej alejce. Buk pospolity posiada już nasadzenie "zastępcze" w odległości około 20 m od drzewa powalonego. Jest to ten sam gatunek i odmiana w wieku około 20-25 lat i drzewo to zostało posadzone z myślą o właśnie takiej sytuacji jaka miała miejsce. Bryła korzeniowa zainfekowana grzybem została odcięta. Chcemy, aby buk w tym miejscu pozostał jak najdłużej."

O postępach będę informował, wśród innych treści, na stronej Miejska Partyzantka Ogrodnicza w serwisie Facebook.

 

Ku chwale zieleni!

Witold Szwedkowski


Miejska Partyzantka Ogrodnicza



Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.